Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
e-Spor

Merlin'in Kazanı > e-Spor > League of Legends

Riot Games, BAMTech ile iş birliğine "evet" dedi!

E-spor yayın sektörü gelişmeye devam ediyor

Ege ERKEK - 18.12.2016 01:31
Ege ERKEK - 18.12.2016 01:31


Amerika'nın medya gruplarından biri olan MLB Advanced Media, kendisinin yardımcı kuruluşlarından biri olan BAMTech ile Riot Games'in anlaştığını açıkladı. Riot Games yetkilileri tarafından doğrulanan bu iş birliği, BAMTech'in yaptığı açıklama doğrultusunda, League of Legends maçlarının izlenme sayısını artırmak ve buna bağlı olarak e-spor kitlesini büyütmek amaçlı kuruldu.

BAMTech, uzun dönem sürecek olan bir anlaşmanın altına imza attıklarını açıklayarak, bu projenin 2023 yılına kadar sürmesini planladıklarını söyledi. Riot Games, bu anlaşma karşılığında yılda en az elli milyon dolar ödeme yapacak. Yetkili firma, kendilerinin elli milyon dolar ödemesinin oldukça değerli bir yatırım olduğunu belirterek, kendileri için ekonomik istikrarın çok önemli olduğunu ve bu istikrar politikasının kendileri adına büyük bir hedef olduğunu sözlerine ekledi. Riot Games'e göre e-spor sektörü, bu tür yatırımlarla ayakta durmaya devam edecek.

Yatırımcı firma, BAMTech için şunları söyledi: "Dijital sponsorluk ve medya satışlarında yenilikçi bir partner olan BAMTech, sektörde kendini geliştirdikçe uzun süreli ve kazançlı projelerin ortaya çıkmasına yardımcı olacaktır. Kendimize; takımlar, oyuncular ve izleyiciler adına geleceğe yönelik kalıcı olacağına inandığımız bir partner bulduk."BAMTech tarafından gelen yayın içeriğinin bir ücreti olmayacak ancak Riot Games, izleyiciler için Yahoo! Esports servisinin "premium" akış sistemi konusunda bu sistemin aktif edilmesinin mümkün olacağını düşünüyor. HD yayınlar ise tüm izleyiciler için ücretsiz olmaya devam edecek. Bu konu hakkında Riot Games eşbaşkanlarından Jarred Kennedy Yahoo! E-sports'a açıklamalarda bulundu. Kennedy bu konu için şunları söyledi: "Öncelikli amacımız, izleyicilerimizin her şekilde yayınları takip edebileceğinden emin olmaktır. Yayın içeriklerinin izleyiciler tarafından özgürce izlenmesi gerektiğini düşünenlerdeniz ve özgürlüğe inanıyoruz. Gelecekte, League of Legends maçları kesintisiz bir şekilde izlenmeye devam edilecek. Bu noktada izleyicilerimizin yanındayız, farklı bir planımız yok."

BAMTech, e-spor izleyicileri için alternatif bir yayın servisi olmaya şimdiden kararlı. Gelecekte bu yatırımların devamı olur mu ve daha geniş proje fikirleri ortaya atılır mı hep birlikte göreceğiz.

yorumlar
MK Okuru
 
 
 


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.