Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > e-Spor

E-Spor’da başarının sırrı nedir?

Neler yapmalıyız?

Furkan Sakoğlu - 20.03.2017 15:59
Furkan Sakoğlu - 20.03.2017 16:59
İnternetin günümüzde hayatımızın her alanına girdiği bir gerçek. Hayatımız ile birlikte artık oyun dünyası da her taraftan bu devasa ağa bağlı. Tabii ki böyle bir ağın gelişmesi ve internetin, dolayısı ile de online oyunculuğun gelişmesi, tüm dünyada sporun elektronik şekli olarak tanımlayabileceğimiz E-Spor’un da doğmasına neden oldu.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Dünya çapında E-Spor’lar milyonlarca oyuncu tarafından sıkı sıkıya takip edilmeye, üzerlerinde büyük bahisler oynanmaya ve devasa sponsorluk anlaşmalarına neden oluyor. Tabii ki kendi başına bir endüstri olmaya başlayan E-Spor’lar için de oyuncular büyük yatırımlar yapabiliyor. Sevdikleri oyunlarda daha başarılı olmak için ellerinden geleni yapan oyunculara birkaç tavsiye de biz verelim dedik.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

İşte naçizane fikirlerimiz ile başarılı bir E-Spor’cu olmak için yapmamız/dikkat etmemiz gerekenler:Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

1- Hangi türün sizin için uygun olduğunu kavrayın:Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

E-Spor denildiğinde aklımıza tek bir oyun türü gelmiyor. MOBA’sı, FPS’i, RTS’si, RPG’si, Yarışı, Simülasyonu derken birbirinden farklı birçok türü içerisinde bulunduruyor. İyi bir E-Spor’cu olmak için öncelikle hangi türde yeteneğiniz olduğunu oynayarak çözmeniz gerekiyor.

yorumlar (8)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 0
Opresus, 26.04.2017 20:09 (0)
Çok enteresan gençlik döneminde oynadığımız online oyunların bir profesyonellik gerektirdiği konusunda hep iddialı olmuşumdur.oyun yapısının tanımı,fightların dinamikleri ve teknikleri önceden çalışılan denemeler ve izlenimler.Gelinen noktada Oyun üreticileri oyun materyalleri yapımcıları yayıncılar için bile ciddi bir pazar oluşturduğu kesin. öyleki artık bizler bile hangi mekanik klavyenin tuşlarının hangi firma tarafından yapıldığını kaç ms ile tepki verdiğini biliyor ona göre bir oyun yapısı oluşturuyoruz.ben e spor denilen organizasyonların birkaç spesifik örnek dışında 30 yaşların başına kadar size bir ömür yetecek meblağı kazandıracağı konusunda şüpheliyim 30 yaşlar diyorum çünkü bu yaştan sonra reflexler yavaşladığından istemsiz bir şekildede olsa o dünya sizi dışına itecek. bir professional oyuncu günde 12-13 saat aynı oyunu oynayıp antreman yapacak diyorlar.Bu zevk değil kölelik.
MK Okuru, 21.03.2017 21:20 (0)
E-Sporcu olmak sadece gençlere verilen boş bir hayaldir arkası yoktur. İnsanlar oyunları para kazanmak icin degil zevk almak için oynamalı ve gençlerin kafasını boş zamanlarla doldurmamalı bilime yölendirilmedilir.
MK Okuru, 21.03.2017 16:24 (0)
1-Evet işsiz olmak
2-Hergün aynı oyunu 8-10+ saat oynayıp tiksinmemek.Psikoloji üst seviyede olmalı :)
3-Dereceli oyunlarda ilk 10a girince kendini birşey sanmamak yolun sadece başlangıcında olduğunu bilmek.
Seviye: 5
ultrAslan, 21.03.2017 14:47 (0)
Dandik, kalitesiz, yukarıdan kamera açılı veya fps, kötü grafikli, troll ergen dolu bir tane oyun bul onda kendini geliştir ve tebrikler artık e-spor oyuncususunuz. Bu oyunları zaten saymama gerek yok siz anladınız.
MK Okuru, 20.03.2017 17:23 (0)
MK Okuru, 20.03.2017 17:08 (0)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.