Yeni Witcher 3 Modu Kesilmiş İçeriği Geri Getiriyor

Tunay Şahin 6.07.2024 - 11:48
Witcher 3: Wild Hunt için yeni bir mod, oyunun orijinal sürümünde kesilen tekne yarışları içeriğini geri getiriyor, oyunculara farklı su yollarında yarışma imkanı sunuyor.

CD Projekt Red'in The Witcher 3: Wild Hunt için sağladığı resmi modlama araçları REDkit sayesinde, oyunun orijinal sürümüne dahil edilemeyen içerikler modlar aracılığıyla oyuna geri dönüyor. Yeni Witcher 3 modu Skellige'in sularında daha fazla etkileşim ve eğlence sunarak oyunculara yelken açma deneyimini genişletiyor. Bu mod, oyunun kesilmiş içeriklerinden birini, yani tekne yarışlarını geri getiriyor ve farklı su yollarında yarışma fırsatı sunuyor.

Yeni Witcher 3 Modu Kesilmiş İçeriği Geri Getiriyor: Tekne Yarışları

Boat Races adını taşıyan bu mod, MerseyRockoff tarafından yaratıldı ve şu anda oyuncuların Novigrad, Oxenfurt, Kaer Trolde ve Holmstein'da düzenlenen dört farklı tekne yarışına katılmalarına olanak tanıyor. Her bir yarış, ilgili şehrin ilan panosunda başlatılabiliyor, benzer şekilde at yarışları gibi. İlk katılım için duyuru panoları kullanılacak olsa da, oyuncular daha sonra bu yarışların gerçekleştiği lokasyonları doğrudan ziyaret ederek yarışlara başlayabilirler.

Yeni Witcher 3 Modu Kesilmiş İçeriği Geri Getiriyor: Tekne Yarışları

Modun yaratıcısı olan MerseyRockoff, "Bu mod CDPR'ın orijinal Tekne Yarışları fikrini geri getiriyor. Bunlar oyunun geliştirilmesi sırasında planlanmış, ancak son sürümden çıkarılmıştır. REDkit'in yayınlanmasıyla birlikte, tekne yarışı senaryosunun %100'ü oyun dosyalarında bulundu ve bu da restorasyon sürecinin başlamasına olanak sağladı. Sadece metin ve ses dosyaları bulundu, geri kalanı CDPR'ın yazılarına ve dosyaların dikkatli bir şekilde incelenmesine dayanarak sıfırdan oluşturuldu. Bu da modda yer alan tüm konuşmaların, karakterlerin, bildirimlerin ve günlük girişlerinin orijinal olarak CDPR tarafından yazıldığı, ancak REDkit kullanılarak benim tarafımdan yeniden yaratıldığı ve hayata geçirildiği anlamına geliyor," diye açıkladı.

Modun şu anda Nexus Mods üzerinden erişilebilir olduğu ve 17 farklı dile çevrildiği, ancak seslerin sadece İngilizce olarak mevcut olduğu belirtiliyor. Modun gelecekteki güncellemeleri, her yarış için rastgele rotalar ve tekrarlanabilir yarışlar eklemeyi hedefliyor.

Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 24.07.2024 22:00
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 6.07.2024 21:39
oha şuan şokum ben..yani boat gameplay mechanic yapıyorlar ama yarış yokmu? at yarışı var ama bu yoktu öylemi..vay be..gerçi dragon age inquisitionda at var ama partnerlerimiz binmediği gibi oyun içi dialogları ve karakterler arası dialogları mahfediyor..bunda en azından silmişler yani oda bişey.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Yeni Witcher 3 Modu
İlginizi Çekebilir