Valorant Challengers ekosistemine iki ülke daha dahil oldu

Ersin Kılıç 27.10.2022 - 11:14
Rior Games yaptığı açıklama ile 2023 Challengers ekosistemine İtalya ve Portekiz liglerinin de dâhil olduğunu duyurdu.

Valorant ile kendisine sağlam bir FPS kitlesi oluşturan Riot Games, espor tarafındaki ekosistemini de büyütmeye devam ediyor Firma yaptığı açıklama ile 2023 Challengers ekosistemine İtalya ve Portekiz liglerinin de dâhil olduğunu duyurdu. Detaylar ise şu şekilde;

İtalya ve Portekiz, Valorant Challengers ekosistemine eklendi

Challengers, eski adıyla Bölgesel Liglerde, kazananlar Challengers Ascension’a yükselecek ve burada Uluslararası Lig’de yer alma fırsatı takımları bekliyor olacak.

Valorant Challengers ekosistemine iki ülke daha dahil oldu

Bu girişimlerle; VALORANT espor ekosistemini genişletme, yerel topluluklar oluşturma ve yeni oyuncuların bölgesel espor fırsatlarına erişimini kolaylaştırırken uluslararası seviyeye çıkabilmeleri için sağlam bir basamak sunma gibi birçok büyük konu hedefleniyor.

Her iki ülke de 2022 yılında İspanya: Rising VALORANT Bölgesel Ligi’ne dâhildi ve 2023’ten itibaren her ikisi de kendisine ait bir lige sahip olacak.

İtalya’daki oyuncu sayısı inanılmaz seviyelerde ve VALORANT ülkenin en popüler FPS oyunlarından bir tanesi. Yoğun bir taraftar desteği var ve yayıncılar da bu destekten istifade etmeye başlayarak bölgedeki VALORANT topluluğunun büyümesine yardımcı oluyorlar. Atılması gereken bir sonraki adımın ülkeye kendi Challengers Ligi’ni vermek olduğuna karar verildi.

Portekiz de aynı şekilde VALORANT sahnesine çıkmak için davetiyesini aldı. VALORANT ilk çıktığından beri odak noktada olan bir bölgeydi ve ülkede sayısız FPS PC oyuncusu ve espor taraftarı bulunuyor. Bunların üzerine bir de halihazırda doğru bir şekilde inşa edilmiş bir amatör espor sahnesine sahip olduğu düşünülürse, burası geleceğin profesyonel esporcularının yetişmesi için mükemmel bir yer.

İtalya turnuva organizatörü PG Esports olacak. League of Legends’ın İtalya bölgesel ligini 2018’den beri büyük bir başarıyla yürütüyor ve birçok espor oyunu için gerçekleştirdiği etkinliklerdeki müthiş prodüksiyon kalitesiyle tanınıyor.

Portekiz’deki partnerlerimizse Inygon ve GOATPixel olacak. League of Legends’ın Portekiz bölgesel liginde 5 yılı aşkın süredir Riot Games ile çalışan Inygon, çıkışından beri VALORANT’a büyük destek verdi ve şu an GOATPixel’le beraber Portekiz’in VCE’sini yürütüyor.

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 23.05.2024 03:35
Kalan Karakter: 300 Gönder
Valorant Challengers ekosistemine iki ülke daha dahil oldu
İlginizi Çekebilir