1/3

The Order: 1886

The Order: 1886

Ceyda Doğan
Ceyda Doğan 17.06.2014 - 14:14
Karanlık bir Londra'yı aydınlatmaya hazır mısınız?
E3 2014'ü geride bıraktık... Beklentilerimizi karşılayan duyurular da oldu; saatlerce bekleyip, bilgi alamadığımız oyunlar da oldu. Genel olarak etkinliğin tamamını gözden geçirdiğimizde, aklımızdan "ne de güzel oyunlar geliyor" düşüncesini geçirdik. Hele ki şu yeni nesil jenerasyonların içimizde yarattığı heyecanı dindirmek, neredeyse imkansız.

The Order: 1886
Oyuncu insanının halinden, oyuncu anlıyor arkadaş! Su gibi akıp giden grafikler, sorunsuz kaplamalar, insanı derinden etkileyen bir senaryo ve daha sayamayacağım kadar çok özel detay. Video oyunları, hayatımızın bir parçası haline geldiğinden beri, ne kadar farklı noktalara ilerlediğimizin farkındasınız değil mi? Eski zamanlardan farklı olarak, çeşitlilik ciddi anlamda arttı ve bazı durumlarda "bizim zamanımızda" tabirini kullanmaya başladık. Evet, ben bu kalıbı kimi zaman kullanıyorum ve "benim zamanımda" şimdiki grafikleri bırakın görmeyi, hayal bile edemezdik. Piksel piksel giden adamlar, bizlere ayrı zevk verirdi. Aklıma gelmişken; futbol oyunlarından pek hoşlanmam, izlemesi eğlencelidir benim için ancak futbol oyunu denildiğinde aklıma sadece, Kunio kun no Nekketsu Soccer League gelir. O futbolcuların tripleri, hava değişimleri, farklı farklı topa vuruş şekilleri ve olabildiğince komik içerikleriyle Kunio kun no Nekketsu Soccer League, kendi içerisinde çok eğlenceli bir oyundu. Peki buralara kadar nasıl geldim? Bir düşünelim; geçmişten günümüze değişen pek çok şey gibi, oyunların "bazılarının" da ne kadar mükemmel bir senaryo ile karşımıza çıktığını biliyoruz, farklılıklarıyla oyuncunun kalbini fethettiğine de şahit oluyoruz ve hatta umudumuz The Order: 1886'nın listemize girebilmesi yönünde.

Ne umduk, ne bulacağız?

The Order: 1886; PS4 platformuna özel olarak geliştirilen ve karanlık bir Londra'ya bizleri davet eden, iblisleri karşımıza düşman olarak getiren başarılı bir oyun olarak geliyor. Peki elimizde tam olarak neler var veya oyuncuların beklentilerini karşılayabilecek mi? Gelin E3 2014 sonrası, detayları biraz daha derinden inceleyelim.

The Order: 1886
Öncelikle The Order: 1886 ve steampunk konseptini aynı çatı altına koymayın. Zira sevgili Ready At Dawn, bu konuda kesin bir açıklama yaptı. Hoş, insanların konuşmasını engelleyemeyiz ancak biz alt bilgi olarak bu durumu, bir kenarda tutalım. Ne demiştik? Karanlık bir Londra...

DEVAMI DİĞER SAYFADA
>>>>>>>>>>>>>>>>>>>>