The Last of Us Part II Remastered, PS5 İçin Resmi Olarak Duyurdu

Murat Olcan 18.11.2023 - 13:10
Naughty Dog, "The Last of Us Part II" oyununun PlayStation 5 için yenilenmiş sürümü "The Last of Us Part II Remastered"ı resmi olarak duyurdu.

Oyun dünyasında uzun süredir beklenen an geldi: Dün gece çıkan sızıntıların ardından Naughty Dog, "The Last of Us Part II" oyununun PlayStation 5 için yenilenmiş sürümü "The Last of Us Part II Remastered"ı resmi olarak duyurdu. Bu yenilenmiş sürüm, PS5'in gelişmiş teknolojisini kullanarak oyun severlere daha etkileyici bir görsel ve oyun deneyimi sunmayı vaat ediyor. Firma tarafından yapılan resmi açıklamayı aşağıda bulabilrsiniz:

The Last of Us Part II Remastered Resmi Duyurusu

Naughty Dog ekibi, ilk olarak 2020'de yayınlanan ve büyük beğeni toplayan The Last of Us'ın devam oyununu deneyimlemenin kesin yolu olan The Last of Us Part II Remastered'ı duyurmaktan heyecan duyuyor. Bunun için uzun süre beklemenize gerek kalmayacağını doğrulamaktan da heyecan duyuyoruz; oyuncular 19 Ocak 2024'te PlayStation 5 konsolunda Ellie ve Abby'nin duygusal yolculuklarına atlayabilirler.

İster PlayStation 4 konsolunda The Last of Us Part II'yi oynamış ve hatta platinlemiş olun, ister PS5'te The Last of Us Part I'e yeni başlamış ve hikayeye devam etmek istiyor olun, Part II Remastered yeni ve geri dönen oyunculara stüdyomuz için çok şey ifade eden bir hikayeyi yeniden ziyaret etmeleri için pek çok neden sunacak. Sürükleyici senaryo, teknolojik iyileştirmeler, yeni modlar ve Part II'nin yaratılışına dair anlayışınızı derinleştirecek yeni sahne arkası özellikleriyle birlikte geri dönüyor. Mağazada neler olduğunu açıklamadan önce, aşağıdaki duyuru fragmanımıza bir göz atın.

The Last of Us Part II Remastered, hem gelişimini hem de mekaniklerini daha derinlemesine incelemenizi sağlayacak şekilde tasarlandı. Bunların başında, oyuncuların rastgele karşılaşmalarda cesaretlerini kanıtlamalarını ve The Last of Us Part II'nin savaşını yeni bir deneyimle yaşamalarını sağlamak için tasarlanmış bir roguelike hayatta kalma modu olan No Return adlı yepyeni bir mod geliyor.

Mod, aralarından seçim yapabileceğiniz bir dizi oynanabilir karakter içeriyor - bazıları The Last of Us serisinde ilk kez oynanabilir (fragmanımızda görmüş olabilirsiniz) - her biri farklı oyun tarzlarına uyacak kendi özelliklerine sahip. Oyuncular her koşuda kendi rotalarını çizecek, sizi bir dizi düşmanla karşı karşıya getirecek çeşitli gizlilik ve savaş karşılaşmaları arasında seçim yapacak ve herhangi bir karşılaşmaya yeni, beklenmedik faktörler ekleyebilecek benzersiz kıvrımlara sahip olacaklar.

The Last of Us Part II Remastered Duyurusu - 1
The Last of Us Part II Remastered Duyurusu

Her koşu, her karşılaşmadan sonra hangi ödülleri alacağınıza, karakterinizi nasıl belirleyeceğinize ve daha fazlasına karar vermek için yeni bir şans sunacak. Modda kullanmak üzere ilerledikçe daha fazla karakter, görünüm ve daha fazlasının kilidini açın, kendi koşularınızı özelleştirin ve Günlük Koşunun(2) bir parçası olarak küresel bir liderlik tablosunda yarışın. Lansmana yaklaştıkça No Return hakkında daha fazla bilgi paylaşacağımız için heyecanlıyız.

The Last of Us Part II'yi oynamış olanlar için, oynanabilir bir gitar içeren bölümlerin birçok kişi için favori olduğunu ve siz yeni yetişen rock yıldızlarının performanslarınızla bizi etkilediğini biliyoruz. Bu nedenle, kilidi açılabilir bir dizi enstrümanın tellerini tıngırdatmanıza, performansınızı modüle etmek için ses FX pedallarını kullanmanıza ve setinizin ruh halini ve hissini özelleştirmek için çeşitli oyun içi konumlarda farklı karakterler olarak oynamanıza olanak tanıyan yeni bir Gitar Serbest Oyun modunu tanıttık.

Daha fazlasını öğrenmek isteyen hem yeni hem de eski oyuncular için Part II Remastered'ı stüdyomuzun bu oyunu nasıl hayata geçirdiğine dair kapsamlı bir perde arkası sunacak şekilde tasarladık. Part II Remastered'daki yeni Kayıp Seviyeler seti, oyunculara daha önce oyundan kesilen bazı oynanabilir sekansları kontrol etmek için eşsiz bir şans sunuyor. Bunlar tamamen bitmiş seviyeler değil, sadece Part II'nin dünyasına yeni bakışlar görmenizi sağlamakla kalmayan, aynı zamanda daha zengin bir bağlam sağlamak için gömülü geliştirici yorumları içeren erken geliştirme dilimleridir. Bu alanları keşfedin ve her bir seviyenin amaçlarını doğrudan ekipten dinleyin - bu, stüdyomuz için benzersiz bir eklentidir ve oyuncuların yaratıcı sürece bir göz atmasına izin vermekten heyecan duyuyoruz.

The Last of Us Part II Remastered Duyurusu - 2
The Last of Us Part II Remastered Duyurusu

Ayrıca kampanyanın ara sahnelerine yönetmen Neil Druckmann, anlatı lideri Halley Gross ve oyuncular Troy Baker, Ashley Johnson ve Laura Bailey'nin yeni kaydedilmiş yönetmen yorumlarını da dahil ettik. Hem ekibimiz hem de hayranlarımız için çok şey ifade eden hikaye ve karakterler hakkında fikir vermek üzere bir araya geldiler ve hayranlara ekibin bu hikayeye yaklaşımını daha da iyi anlamalarını sağlamaktan mutluluk duyuyoruz.

The Last of Us Part II Remastered, Fidelity Mode'da doğal 4K çıkış(1), Performance Mode'da 4K'ya yükseltilmiş 1440p(1), VRR'yi destekleyen TV'ler için Unlocked Framerate seçeneği, artırılmış doku çözünürlüğü, artırılmış Level-of-Detail mesafeleri, iyileştirilmiş gölge kalitesi, animasyon örnekleme hızı ve daha fazlası dahil olmak üzere gelişmiş grafiklere sahip olacak. Tüm bunlar, Jackson, Wyoming'in karla kaplı dağlarından Seattle, Washington'ın yağmurlu şehir manzarasına kadar Part II'nin hikayesinin dünyasını daha zengin ve daha pürüzsüz ayrıntılarla hayata geçiriyor ve Ellie ve Abby'nin karmaşık yolculuklarına ilk ziyareti veya geri dönüşü daha da sürükleyici hale getirecek.

Part II Remastered, PS5'in gücünden ve özelliklerinden, iyileştirilmiş yükleme süreleri de dahil olmak üzere daha fazla şekilde yararlanıyor. Part II Remastered ayrıca DualSense kablosuz kumanda dokunsal geri bildirimi ve uyarlanabilir tetik entegrasyonu ile sizi her savaş ve keşif anına daha iyi dahil ediyor.

The Last of Us Part II Remastered Duyurusu - 3
The Last of Us Part II Remastered Duyurusu

Part II'nin ödüllü erişilebilirlik seçenekleri paketinin PS5 deneyimi için geri dönmesini sağladık ve karakter konuşmasını ve temposunu belirtmek için DualSense kontrol cihazını kullanan Açıklayıcı Ses ve Titreşimlere Konuşma gibi yeni eklemeler yaptık. The Last of Us Part I'de bulunan kilidi açılabilir Speedrun Modu, oyuncuların en iyi zamanlarını yayınlamalarına olanak tanıyan Part II Remastered'a da gelecek. The Last of Us Part I'in ardından, The Last of Us Part II Remastered Ellie, Abby ve silahları için oyuncuların görmesini ve inanılmaz Fotoğraf Modu çekimleri yapmasını heyecanla beklediğimiz bonus görünümlerin kilidini açma özelliğini içeriyor. Duyuru fragmanımızda bazılarına ilk kez bakabilirsiniz. Fotoğraf Modundan bahsetmişken, The Last of Us Part I oyuncularının aşina olabileceği dinamik aydınlatma, Kare İleri ve Bakış Yönü ile yeni kare ve logo seçenekleri gibi bazı eklemeler yaptık.

The Last of Us Part II'yi, devam oyununu ve sunduğu her şeyi deneyimlemenin kesin yolu olarak PlayStation 5'e yerel olarak getirmekten ve aynı zamanda yeni ve geri dönen hayranlara, yapılan iş için daha derin bir takdir düzeyi sunmaktan dolayı çok heyecanlıyız. Ön siparişler 5 Aralık'tan itibaren hem standart sürüm hem de belirli pazarlarda (Amerika Birleşik Devletleri, Birleşik Krallık, Almanya, Fransa, Benelüks, İtalya, İspanya, Portekiz ve Avusturya) doğrudan PlayStation'dan özel olarak temin edilebilecek olan The Last of Us Part II Remastered W.L.F. Edition için alınabilecek. Bir SteelBook® vitrini, dört emaye iğne, bir Washington Kurtuluş Cephesi Yaması ve sekiz holografik kart da dahil olmak üzere toplam 47 Şampiyonlar Topluluğu ticari kartı içerir. Bunlar, Part II oyuncularının oyun içinde toplamayı en sevdiği kartlardı ve bunları hayata geçirebildiğimiz için çok mutluyuz. Aşağıdan göz atın:

The Last of Us Part II Remastered Duyurusu - 4
The Last of Us Part II Remastered Duyurusu - W.L.F. Sürümü

Ve PlayStation 4'teki mevcut The Last of Us Part II sahipleri için iyi haber! Lansman sırasında 10 USD(3) karşılığında The Last of Us Part II Remastered'ın dijital sürümüne yükseltme yapabileceksiniz.(4) Ayrıca orijinal oyundaki kayıtlarınızı Part II Remastered'a aktarabileceksiniz.

The Last of Us Part II Remastered Duyurusu - 5
The Last of Us Part II Remastered Duyurusu - Yükseltme Yolu Detayları

The Last of Us Part II Remastered'ın 19 Ocak'ta PlayStation 5'te yayınlanmasına yaklaşırken sizlerle daha fazla şey paylaşmaktan heyecan duyuyoruz! Ön siparişler 5 Aralık'ta başlayacak.

  • (1) 4K çözünürlük için uyumlu 4K TV veya ekran gerekir.
  • (2) Daily Run'da yarışmak için internet bağlantısı gereklidir.
  • (3) Fiyat ABD para birimi cinsinden gösterilmiştir ve ülkeye göre değişiklik gösterebilir. Yerel fiyatlandırma için 19 Ocak 2024'teki lansmanda PS Store'u kontrol edin.
  • (4) Last of Us Part II'nin PS4 sürümünün disk kopyaları için yükseltmeler yalnızca disk sürücüsü olan bir PlayStation 5 konsolunuz varsa kullanılabilir. PS4 disk kopyalarının sahipleri, PS5 dijital sürümünü her indirmek veya oynamak istediklerinde bunları PS5'e takmalıdır.
Yorumlar 32
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2024 11:50
Kalan Karakter: 300 Gönder
MasterChief
MasterChief 22.11.2023 09:53
Hala bir ps5 yada xbox aldıracak oyun göremedim.Tamam remake olunca güzel de remastered a gerek var mı
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.11.2023 14:06
the last of us ın televizyon dizisinin de remasteredını yapacaklarmış
MK Okuru
MK Okuru 21.11.2023 14:16
Adı da Not Last of Remastereds olacakmış
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.11.2023 14:05
dünyada aynı malı piyasaya tekrar takrar çıkararak, hatta tekrarının tekrarını çıkararak kar elde eden başka bir sektör yoktur galiba.. ps6 ps7 çıksın onlara da en baştan bir daha remastered bu kısır döngü böyle devam eder.
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2023 14:46
Hiçbir şekilde Sony veya Naughty Dog stüdyosuna kusur bulmuyorum... Bu ve bunun gibi gereksiz sürümlerin çıkmasının baş sorumlusu, bilinçsiz oyuncu kitlesi. Olduk olmadık her versiyona atlarlarsa, ki buna da atlayan bir sürü oyuncu olacak, daha çok görürüz böyle yenilenmiş sürümleri :)
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 20.11.2023 12:33
Pc gelme, heveslenmeyin
Kalan Karakter: 300 Gönder
The Last of Us Part II Remastered Duyurusu
İlginizi Çekebilir