Team One! RİLODID

Team One! RİLODID

Ant Köksal
Ant Köksal 3.06.2010 - 12:31
Hepimiz matriksiz aslında.. Fakat Murat kesin eycınt.

(Erenköy, 13.07, Murat’s haus)

Alper: Ben sonundan hiçbişey annamadım oolum.. Noluyo ööle topsakalı yatırmışlar Neo’nun yanına?
Erdinç: O şey işte.. Yahuda! Neo’ya ihanet eden tip.. Netekim suratında meymenet yok.. Filmin sonunda da onla savaşçak Neo..
Emre: Hade leyn.. Bi kere filmin sonu oyun olm.. Çocuk coystiki bırakçak kalkçak, geym ovır yazcak..
Erdinç: Öyle biter mi koca film be! Cümle alem Vaçovskilerin ırzına geçer billa.. Koskoca film, cık, hayatta ööle bitmez..
Emre: Ööle bitçek.. Bizim dayıoğlu ofisboymuş Matrikis setinde.. O sööledi.. Yönetmene kapuçino götürürken görmüş senaryoyu..
Berk: Hiçbiriniz bilmiyonuz bari sallamayın.. Bi kere filmin sonunda uyanıyo Neo.. Bi bakıyo ki en başında, bilgisayar karşısında uyuya kalmış.. Evet, aynen ööle.. Benim herhangi bi akrabamçalışmıyo sette ama üç aydır yoga yapıyorum, şakralarım açıldı, evrenle bütünleştim, içime doğuyo.. Ohmm.. Evets..
Ant: Sen o yoga kursu ücretini bir ay daha ödemezsen şakralarını açmaya üç dört kişi gelecek zaten..  Komple açılacak, evren dolacak içine.. Bi de odun felan..
Berkay: Ben var ya ben.. Matrikisin sitesini kırdım geçen gün.. Bi baktım senaryo orda.. Eveet.. Söylüyorum sonunu, Neo Morfeus’la imam nikahı kıyıyo..
Fatih: Ahahah.. Ahhay.. Nerenizle izlediniz kardeşim siz filmi.. Bi kere Mimar ilen Neo’nun konuşmasına dikkat edersek.. Ben entelektüel bi insan olduğumdan ingilisçe biliyorum tabi, anlayabildim.. Diyo ki Mimar, der iz en enadır.. Dinle burayı! Enadır matrikis! Yani aslında gerçek dünya diye bişey yok, hepsi matriks.. Neozelos Matirikis.. Mötrak.. İksss.. 
Ant: Aha gitti bu da.. Kardeşim pencereyi açın, vantilatör verin.. Sıcaktan biri daha cozuttu.. 
Berk: Arkadaşlar evrenle bütünleşmeden bunların hepsi boş.. Hadi hep beraber sekizinci tagiriku uyum pozisyonuna geçelim.. Aslında kaşık yok.. Bacaklar kafayaa.. Ohmmm..öaaah! Ya biri Murat’ın kedisini alsın şurdan! Tam bacaa kaldırıyodum enseye, araya girdi sürtündü, bi hoş oldum.. Iyhh..
Oğuz: Hepiniz uyumuşunuz be.. Bi kere, niye 23 kişi istiyo o Mimar? Düşündünüz mü hiç? He? Ben düşündüm.. Şindi, orda kastedilen..
Ulaş: Aha Ceviz Kabuğu “Matriks Özel”i izlemiş biri daha.. Üstad Zekeriya Beyaz yorumuyla Matriks.. Herifler diplerinden sallamışlar işte, hepiniz kırdınız kafayı.. Bi kere filmin sonunda..
Berkay: Cık.. Neo sünnet olup Necati ismini alıyo sonunda.. Amerikadaki bi arkadaş sööledi..
Murat: Reeöööaarrrhhhhğğğ!
Ant: Lan? Murat? Fakat.. Fakat..
Murat: Yettiniz gayri! Yoksunuz lan aslında hiçbiriniz! Hepiniz ajansınız ulaağğnn!
Berk: Aha elinde boru var! Kaç kaç kaç!

(Erenköy, 13.24, Murat’s haus)

Murat: Tamam lan, ööle tuhaf tuhaf bakmayın.. Yarım saattir kafamı şişirdiniz Matriks muhabbetiyle, hava da sıcak, bi an cozutmuşuz işte.. Ayrıca boru diildi elimdeki, o an gaza gelip kornişi sökmüşüz.. Perdeler gitti esas, Mine gebertçek beni.. Biriniz Berk’i süpürsün halıdan, yeni aldıydım kirlenmesin..
Ant: Yazık be.. Tam da şakralarını açıyodu çocuk, bir kelebek timsali evrenle bütünleşmek üzereydi..
Erdinç: O diil de, tam korniş kafama inmeden önce, Murat’ın arkasında pardesülü güneş gözlüklü bi tip görür gibi oldum ben.. Neo’ya benziyodu sanki..
Ant: Sıcaktandır.. Veya korniştendir.. Olabilir..

(Gerçek Dünya, 13.27, Nebukanedzar)

Neo: Aha! Dikkat etsenize kardeşim, tahtadan çivi mi söküyon, ööle mi çıkarılır o kablo?
Morfeus: Pardon abi..
Neo: Pardon da, ense bu kardeşim.. Zaten lak diye sokuyonuz kolum kadar şeyi, bi gün ağzımdan çıkçak.. Bari çıkarırken tikkatli olun.. Seçilmiş Kişiyiz, nasıl olsa ölmüyoz diye abartmanın alemi yok.. 
Morfeus: Yok, problem o diil de.. Fazla enerji tüketiyoruz bu aralar.. Yok uççam, yok bulutların arasında süzülcem diye sürekli girip çıkıyosun, faturayı ödeyen biziz.. İki günde bir de gemiyi şarj etmek için geri dönülmez ki kardeşim.. Üzerime zimmetli bu gemi.. 
Neo: Bababa.. Sizin iyice diliniz uzamış ha! Gamyonun üzerinde mahsur kaldım aman kurtar derken iyi, envai çeşit ajan saldırıyo gel döv derken iyi, uççam deyince kötü.. Uççaz tabi aslanım.. Mesai saatidolunca uçarım, kimse karışamaz.. Uçarım da, sı.. Neyse Olimpos Pavyon programını yükle şimdi de.. Hesabı düşük tut yalnız.. Geçen gün bi hesap geldi, uçarak kaçmak zorunda kaldım, ayıp oldu masadaki bayanlara..
Morfeus: Ulan ne pislik herifmiş be! O kadar dedim Türkler matrikse dahil diil, onların konumu apayrı diye, illa gitçen Türklerden bulcan Seçilmiş Kişiyi dediler.. Al bulduk işte.. Triniti yingeye söölemezsem..
Neo: Bişey mi dedin canım? 
Morfeus: Yok abi ne diycem.. Keyfine bak sen.. 
Neo: Ha iyi.. Dikkatli ol yalnız, az önce ööle bi yere gönderdin ki beni psikopatın teki kornişle on onbeş kişiye dalıyodu.. Aman diyim.. Yüz tane ajanı döverim, ayrı, yalnız o herifin tipi çok kayıktı, tırstım.. Hadi canım.. Soktum kabloyu bekliyorum.. Hade..

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 30.05.2020 09:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir