Sega'da Büyük İşten Çıkarma

Tunay Şahin 28.03.2024 - 19:28
Sega, şirketin yeniden yapılanma planlarının bir parçası olarak, yaklaşık 240 çalışanı etkileyecek geniş çaplı bir işten çıkarma programı başlattı.

Sega, çeşitli stüdyolarından yaklaşık 240 çalışanı etkileyecek kapsamlı bir işten çıkarma programı başlattı. Bu durum, oyun endüstrisindeki genel bir trendin parçası olarak görülüyor ve Sega'nın Creative Assembly, Hardlight, Sega Europe gibi önemli şirket birimlerindeki personel üzerinde önemli etkiler yaratıyor. Bu işten çıkarmalar, Relic Entertainment'ın dış finansman bulup Sega'dan bağımsız bir stüdyo olarak ayrılacağının duyurulmasıyla aynı zamana denk geliyor.

Sega'da Büyük İşten Çıkarma: 240 Çalışan Etkilendi

Sega Avrupa yöneticilerinden Jurgen Post, çalışanlara gönderdiği e-postada bu kararların zorlu ekonomik koşullara ve pazara yeni ürünler sunma zorluklarına uyum sağlama ihtiyacından kaynaklandığını belirtti. Sega'nın, değişen koşullara adapte olmak, güçlü yönlerine odaklanmak ve geleceğe en iyi şekilde hazırlanmak adına bu adımları attığı vurgulandı. Post, işten çıkarmaların "düzene sokma ihtiyacından" kaynaklandığını belirterek, Sega'nın etkilenen çalışanlara destek sunma taahhüdünde bulunduğunu ifade etti.

2023'ün başından bu yana oyun sektöründe yaşanan işten çıkarmalar, yaklaşık 20.000 sektör çalışanının işini kaybetmesine yol açtı. Sega'nın bu adımı, endüstri genelindeki bir trendin yansıması olarak kabul ediliyor. Şirket, kıdem tazminatı, kariyer desteği ve rehberlik hizmetleri sunarak etkilenen çalışanlara yardımcı olmayı planlıyor. Bu zor zamanlarda Sega, çalışanlarının birbirine destek olmasını ve birlik içinde hareket etmesini vurguluyor. Sega Europe, Hardlight ve Creative Assembly'nin yanı sıra diğer Sega stüdyoları ve iştiraklerinin durumuyla ilgili daha fazla bilgi bekleniyor.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2024 01:57
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.03.2024 15:58
Yakuza oyunlarına zarar gelmez umarım...
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 29.03.2024 08:16
4k oyunlar masraflı olduğu için mi acaba bunu yapıyorlar? Eskisi gibi oyun piyasası canlı değil. Bu grafiksel gelişimi bir yerde sonlandırmaları lazım. Devamlı oyun yapma masrafları artıyor ve bu durum bir zaman sonra oyun firmaların sonunu getirebilir.Yada bir oyun için 10 yıl beklemek gibi....
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 28.03.2024 22:03
Microsoft Relic Entertainment'a destek atar herhalde. Bağımsızlığına mı kavuşturur, yoksa himayesi altına mı alır bilemem, aralarında anlaşır çözerler.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Sega'da Büyük İşten Çıkarma
İlginizi Çekebilir