Outriders, yeni nesil konsollar için yeniden duyuruldu

Outriders, yeni nesil konsollar için yeniden duyuruldu

Batuhan İnce
Batuhan İnce 12.02.2020 - 00:02
2015 yılından beri geliştirilen Outriders güncel nesil konsollarla birlikte yeni nesil için bu senenin sonunda satışa sunulacak.

People Can Fly’ın yapımcılığını üstlendiği Outriders için yeni bir fragman yayınlandı. Hakkında ayrıntılı fikirlere sahip olabildiğimiz oyun Playstation 5 ve Xbox Series X konsolları için de duyuruldu.

2015 yılından beri geliştirilen oyunun geliştirme sürecini hızlandırmak amacıyla Square Enix ile güçlerini birleştiren yapımcılar, geçtiğimiz E3 2019 da oyunun 2020 yaz aylarında çıkacağı açıklamıştı. Bugün yayınlanan fragmanla birlikte oyun ufak bir erteleme alıyor ve yeni nesil konsolların çıkış aralığında kendine bir çıkış tarihi belirliyor.

Outriders ile Enoch gezegeninin sırlarını keşfedin

İçerisinde rol yapma ögeleri barındıran shooter oyunu olan Outriders, Dünyanın yaşanamaz bir yer olmasının ardından Enoch gezegenine göç eden insanlığın hikayesini anlatacak. Bilim kurgu filmlerine aşina olanların da tahmin edebileceği gibi bu yeni gezegen onları sevgiyle kucaklamıyor olacak ki içerisinde birçok tehlike barındırıyor.

Outriders, yeni nesil konsollar için duyuruldu

“Anomali” adı verilen enerji fırtınası yüzünden 30 yıllık bir Cryo-uykuya yatan insan kolonisi, uyandıklarında ise işlerin büyük ölçüde değiştiğini fark eder. Anomali fırtınasına maruz kalan insanlığın genetik yapısı değişir ve onlara birtakım güçlere sahip olur. “İnsanlığını geride bırak,” diyor Trailer. Bu sözlerden yola çıkarak oyunda insanlığın bu ani değişiminin etik karmaşasına da yer verilecek gibi görünüyor.

30 yıllık uyku döneminde gezegenin yerli yaratıkları insan kolonisinin yerleşim bölgesini çevrelemesi ile oyunun ana mücadele kısmı başlıyormuş.

Kendi karakterinizi yaratın ve arkadaşlarınızla beraber oynayın

Oyunda kendi Outrider lakaplı karakterimizi oluşturup uzaylı güçlere karşı savaşacak ve Enoch gezegenini keşfedeceğiz. Derin bir hikaye anlatımı ve uzun bir oynanış süresi vadeden oyun sizi karanlık ve umutsuz bir bilim kurgu evrenine davet ediyor.  

Enoch gezegeninde hayatta kalma mücadelesi vereceğimiz tek kişi veya co-op olarak oynamaya imkan verecek olan Outriders, yeni nesil konsolların çıkış aralığında kendine bir yer buldu.

13 Şubat Perşembe günü Türkiye saati ile saat 23.00’da düzenlenecek bir canlı yayında oynanış videosu gösterileceği açıklandı. Oyun, 2020 Noel döneminde PS5, PS4, Xbox One, Xbox Series X ve PC için satışa çıkacak.

Oyun Steam’den ön sipariş etmek için buraya tıklayabilirsiniz.


Yorumlar 1
MK Okuru
MK Okuru 14.07.2020 04:19
Kalan Karakter : 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 13.02.2020 08:04
konusu ilgilimi çekti.
Kalan Karakter : 300 Gönder
İlginizi Çekebilir