Nintendo Switch 2, 2025'i İlk Çeyreğinde Çıkabilir

Tunay Şahin 21.02.2024 - 00:43
Nintendo Switch 2'nin 2025'in ilk çeyreğinde piyasaya sürülmesi bekleniyor. Yeni konsolun tanıtımı ve özellikleri merakla beklenirken, resmi onay için gözler Nintendo'da.

Insider Gaming'in haberine göre, Haziran 2024, Nintendo'nun merakla beklenen yeni konsolu Nintendo Switch 2'nin (ya da şirketin vereceği herhangi bir isim) tanıtılacağı ay olarak öngörülüyor. Bu bilgi, daha önce Nintendo duyuruları konusunda doğru tahminlerde bulunan Brezilyalı gazeteci Pedro Henrique Lutti Lippe tarafından paylaşıldı. Lippe, aynı zamanda Nisan ayında yeni konsolla ilgili haberlerin yer alacağı resmi bir Nintendo Direct yayınının yapılacağını ve Mart ayında bir Indie World Showcase düzenlenebileceğini de iddia ediyor.

Nintendo Switch 2'nin Beklenen Çıkış Tarihi

Lutti Lippe, "Her şey sürekli değişiyor ama ben kendimi iyi hissediyorum" şeklinde bir açıklama yaparak, tahminlerinin arkasında durduğunu belirtiyor. Ancak bu bilgilere rağmen, Haziran ayının kesin olarak tanıtım tarihi olup olmadığı konusunda net bir doğrulama henüz yok. Diğer bir kaynaktan da benzer bilgiler alındığını belirtenler olsa da, Nintendo gibi resmi kaynaklardan net bir onay gelene kadar bu bilgilerin kesinlikle kabul edilmemesi gerektiği uyarısı yapılıyor.

Nintendo Switch 2'nin Beklenen Çıkış Tarihi

Nintendo'nun bu raporla ilgili yorum yapması beklenmiyor. Öte yandan, son dönemde Nintendo Switch'in yeni versiyonunun 2025'in ilk çeyreğinde piyasaya sürüleceğini öne süren raporlar da gündemde. Bu iddialar da yine Pedro Henrique Lutti Lippe tarafından kamuoyuyla paylaşıldı. Nintendo hayranları ve oyun dünyası, şirketin ne zaman ve hangi yeniliklerle geleceği konusunda resmi bir açıklama yapmasını bekliyor.

İlginizi Çekebilir: Nintendo Switch 2 Teknik Özellikleri

Yorumlar
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2024 01:41
Kalan Karakter: 300 Gönder
Nintendo Switch 2, 2025'i İlk Çeyreğinde Çıkabilir
İlginizi Çekebilir