Intel ile ESL ortaklıklarını ve 2017 Türkiye Şampiyonasını duyurdu

Furkan Sakoğlu 20.06.2017 - 19:34
Intel, dünyanın en büyük e-spor şirketi ESL’nin global çapta teknik partneri oldu
Intel Corporation, dünyanın en büyük e-spor şirketi ESL ile, tarihteki en kapsamlı e-spor iş ortaklığını duyurdu. Bu büyük işbirliğiyle birlikte, ESL’nin global çapta teknik partneri haline gelen Intel, ESL’nin amatör ve profesyonel düzeyde tüm aktivitelerinde teknoloji sağlayıcısı olacak. Bu aktiviteler ESL Play ve ESEA gibi çevrimiçi rekabet platformlarını, ülkelerdeki ulusal şampiyonları, ESL ONE, ESL Pro League ve Intel® Extreme Masters gibi çok büyük çaplı etkinlikleri de kapsayacak.  

Intel ile ESL ortaklıklarını ve 2017 Türkiye Şampiyonasını duyurdu
Intel e-spor dünyasında ve oyun ekosisteminde 15 yıldan fazla bir süredir başarıyla faaliyet gösteriyor ve Intel teknolojileri e-sporların belkemiğini oluşturuyor. Intel, oyun ve oyuncu deneyimini bir sonraki seviyeye taşımanın yollarını arıyor ve bu noktada; Sanal Gerçeklik ve Artırılmış Gerçeklik (VR ve AR),  en heyecan verici yeni gelişmeler olarak öne çıkıyor. Intel, şu an en geniş ve zengin bir e-spor deneyimi sunabilmek adına harika bir VR deneyimi sunulmasına yardımcı olabilecek tüm teknolojik altyapıya sahip konumda.

Intel & ESL Türkiye 2017 Ulusal Şampiyonası da bu işbirliğinin meyvelerinden biri olacak. Bu önemli organizasyon ile Türkiye’de en güçlü ve kapsamlı e-spor ligi hayata geçmiş olacak. Lig, Türkiye’den dünyaya açılan profesyonel bir lig olacak, Türkiye’den dünyaya açılabilecek bir yetenek havuzu oluşacak. Lig, binlerce izleyici önünde düzenlenecek büyük final organizasyonuyla sona erecek.

-Basın Bülteni
Yorumlar 2
MK Okuru
MK Okuru 15.06.2024 11:04
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 21.06.2017 23:52
Biktik lol ve cs den
Kalan Karakter: 300 Gönder
WhiplasH
WhiplasH 21.06.2017 03:34
Lol den sonra cs ye gerekli idi böyle bir organizasyon. Amatör kuluplerin profesyonel olmasına öncülük olması dileğiyle.
Kalan Karakter: 300 Gönder
Intel ile ESL ortaklıklarını ve 2017 Türkiye Şampiyonasını duyurdu
İlginizi Çekebilir