Son Dönemde Çıkan En İyi Mobil Oyunlar

Ersin Kılıç 13.10.2023 - 15:27
Geçtiğimiz aylarda mobil platformlara çıkan bazı önemli oyunları bu videomuzda bir araya getirmek istedik.

Mobil oyunlarda son dönemde önemli örnekler işle karşılaşmaya başladık. Özellikle Apple duyurusunun ardından ilerleyen dönemlerde ise Assassin's Creed, Resident Evil ve Death Stranding gibi daha çok PC ve konsollarda oynamaya alıştığımız yapımları mobilde oynama şansına erişeceğiz. İşte bu büyük sıçramadan önce son dönemde mobil platformlara çıkan ve oynamaktan keyif aldığımız en iyi mobil oyunlara yakından bakalım istedik.

Yakın Dönemde Çıkan En İyi Mobil Oyunlar

Monster Hunter Now

İlk sırada Monster Hunter Now yer alıyor. Pokemon Go'ya imza atan Niantic tarafından geliştirilen Monster Hunter Now mantık olarak da benzer bir yapıya sahip. Etrafı dolaşıp canavar avlıyor ve yeni ekipmanlar alarak onları geliştirmeye çalışıyoruz. Arkadaşlarınız ile ortak avcılığa da girişebileceğiniz oyunun en sevdiğim yönü ise Pokemon Go'ya göre çok daha hızlı olması.

FF VII Ever Crisis

En İyi Mobil Oyunlar

Final fantasy VII Ever Crisis özellikle görsel anlamda beni oldukça şaşırtan bir oyun oldu. FFVII derlemesinin birçok yapımını içerisinde barındıran ve aylık olarak güncellenecek olan yapımda ana oyun dışında Before Crisis, Crisis Core gibi birçok hikayeye eşlik edeceğiz.

Aslında Biliğimiz hikayeleri kendine has bir şekilde sunan oyunda random encounter sistemi karşımıza çıkıyor. Dövüş sistemi olarak ise aktif zamanlı ve sıra tabanlı tarzını bir araya getiren bir sisteme sahip olduğunu söylemek mümkün. Unity grafik motoru ile geliştirilen oyunun grafikleri gerçekten muazzam duruyor.

FC Mobile

En İyi Mobil Oyunlar

İsim değişikliğ ile birlikte mobil versiyonda da benzer bir isme geçen FC Mobile şu anda mobil platformlarda oynayabileceğiniz en iyi futbol oyunlarından biri. Kendi kadronuzu kurabileceğiniz ve özelleştirmeler yapabileceğiniz oyunun merkezinde ise tabi ki paket açma sistemi yer alıyor.

Oynanış kısmına geçtiğimizde ise hem görsel hem de dinamik açısından keyifli bir deneyim sunduğunu söyleyebilirim. Şampiyonlar Ligi gibi turnuvaların lisansına sahip olması da önemli bir avantaj. Bir de Kishi gibi kontrolcüleri destekleseymiş sanırım çok daha iyi olabilirmiş.

War Thunder Mobile

En İyi Mobil Oyunlar

PC ve konsollarda büyük bir oyuncu kitlesine sahip olan War Thunder''ın mobil sürümü yine türü seven oyuncuların ilgisini çekecek kalitede.  Oyunda ister tank isterseniz de gemi savaşına girebiliyorsunuz. Bu seçeneklere daha sonra uçaklar da ekleniyor.

Haritada takım bazlı olarak işleyen bir savaş sistemine sahip olan oyunda Sovyetler Birliği, Almanya, Fransa, Japonya ve Amerika'nın askeri araçlarına yer verilmiş. Görsel açıdan da iddialı duran oyunda mühimmat türünü seçme ve kullandığınız araçları özelleştirme gibi seçenekler de bulunuyor.

Arena Breakout

En İyi Mobil Oyunlar

Arena Breakout aslında oynanış tarzını loot dinamikleri üzerine oturtmuş olsa da Escape From tarkov ve Call of Duty tarzından da ilham alan bir yapıya sahip. Görev bazlı ilerleşie sahip olan ve FPS kamera açısı ile oynanan oyun, özellikle görsel anlamda iddialı diyebileceğimiz bir kaliteye sahip. Bu iddiasını sinematik sahnelerle de birleştirerek oyuncuya daha sürükleyici bir deneyim sunmayı amaçlamış. Eğer saydığım oyunları ve FPS türünü seviyorsanız göz atmanız gereken bir mobil oyun olmuş diyebilirim. 

Peki sizin son dönemde oynamaktan keyif aldığınız mobil oyun hangisi? Yorumlarda bizlerle paylaşmayı unutmayın.

Yorumlar 3
MK Okuru
MK Okuru 25.04.2024 01:24
Kalan Karakter: 300 Gönder
borriz53
borriz53 21.10.2023 20:05
CoD Warzone Mobile ne zaman çıkacak? yeter artık!
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 15.10.2023 22:20
MOnster Hunter now u beğendim
Kalan Karakter: 300 Gönder
En İyi Mobil Oyunlar
İlginizi Çekebilir