1/8

Bir Yaz Daha Geçti

Team One! 3.06.2010 - 12:31
Bir yaz daha geçmiş, Sonbahar kapımızda pusuya yatmış...
Gerçekten de bakıyoruz ki bir yaz daha geçmiş. Sonbahar kapımızda pusuya yatmış, okullar açılmış, yollara dökülen insan sayısı artmış. Hatta çıkan oyun sayısı bile arttı. Geçtiğimiz yaz aylarına baktığımızda, özellikle Ağustos ayında neredeyse bir elin parmak sayısından az oyun çıktı ve aralarında güzel diye tabir edebileceğimiz çok az oyun vardı. İnceledik, gösterdik oyunları.

Amaaa ne zamanki tatil bitti insanlar tatil havasını unuttu, baktık ki oyun piyasasına bombalar yağmaya başladı. Önümüzdeki günlerde ise bu bombardıman artacak gibi görünüyor. En büyük örnek ise birkaç gün önce çıkan demo sürümü ile oyuncuları büyüleyen Age of Empires 3 oldu. Merakla beklenen bir oyun olduğu kesin.

Peki bunlar olurken yazarlarımız ne yaptı, hiç merak ettiniz mi? Neler oynadılar, neleri beklediler, neler onları üzdü, sevindirdi? Bunu düşünerek bir yazı hazırladık. Ancak bu sefer hepsinden farklı olarak 5 adet soru seçtik ve deli gibi çalışan yazarlarımızı 2 dakikalığına bilgisayarlarından ayırıp sorularımız yönelttik. Onlar için vakit kaybı yarattık belki ama sonuçta eğlendik. İşte geçtiğimiz yazın raporu ve 5 ahiret sorumuz.

1) Koca yaz da böyle bitti tatil sana yaradı mı? Yazılarında bunu görecek miyiz?
2) Peki bu yaz neler oynadın? En beğendiğin oyun hangisi oldu?
3) Uzun süredir beklediğin fakat çıkmayan bir oyun oldu mu?
4) Bu yaz yaşadığın en büyük hayal kırıklığına hangi oyun imzasını attı ?
5) Koca adam oldun hala oyun oynamaya utanmıyor musun ;-) ?

Anıl İşal

1) Doğruyu söylemek gerekirse bu konuda kararsızım. Bütün yaz PC’min başındaydım ve günlerimi istediğim gibi geçirdim, ancak yine de şöyle rahat rahat dinlendiğimi söyleyemem. Olsun böyle de mutluyum ben. Ancak şu yazdıklarım, yazılarımın kötü olacağı anlamına gelmez aksine gittikçe daha iyi olacak diye düşünüyorum. Çünkü bu yaz tatile gitmediğimden dolayı hep bir şeyler yazmaya gayret ettim ve halada yazıyorum bunun bana olumlu katkısı olacağına eminim.

2) Bu yaz pek fazla bir oyun oynamadım, ama oynadığım oyunlarda sağlamdı hani. Değişiklik olsun diye Rpg türüne ağırlık veriyim dedim olmadı. İlk olarak Star Wars: Kotor’u yükledim ve daha önce bırakmak zorunda kaldığım yerden başladım. Bir kaç gün onla vakit geçirdikten sonra bitirdim, ancak bitirmez olaydım şok oldum! Sonra ise yine Star Wars temalı bir oyun olar Republic Commando’yu oynadım gerçekten güzel bir oyun olduğu kanaatindeyim. Sonlara doğru biraz durulayım dedim macera türü oyunlara başladım Stil Life bitirene kadar, sıkılmadan oynadım. Ardından ücretsiz dağıtım olmasına rağmen gayet iyi diğer bir macera oyunu The White Chamber ile devam ettim. Sonra bir baktım yaz bitmiş. Bunların arasında maalesef seçim yapamıyorum bence oynadığım tüm oyunlar kendi türünde gerçekten iyiydi.

3) Kesinlikle Stalker hayatımda böyle heyecanla beklediğim birkaç oyun vardır, Stalker’da bunların arasında. Hala bekliyorum bakalım ne zamana kısmet olacak.