5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Murat Olcan 18.12.2023 - 01:28
5 Dolar altındaki en iyi 20 Steam aksiyon oyunu listemizdeki yapımlara göz atarak, uygun fiyatlı ve eğlenceli seçeneklerle dolu bir yeni yıl geçirebilirsiniz.

Steam'de uygun fiyatlı iyi oyunlar bulmak zor olabiliyor. Ancak, nereye bakacağınızı bilirseniz, gizli mücevherleri yakalamız da mümkün. Bu yazıda, 5 Dolar Altındaki En İyi 20 Steam Aksiyon Oyunu listeleyeceğiz.

Steam'deki Ucuz Aksiyon Oyunları

Steam'deki oyunların fiyatları büyük ölçüde değişiyor, ancak etrafa bakarsanız kesinlikle bazı harika fırsatlar var. İşte beş dolardan daha ucuz yirmiden fazla iyi Steam oyunu.

Oyun AdıÇıkış TarihiFiyat (USD)
Vampire Survivors20 Eki 20224.99
ARMORED HEAD31 Tem 20201.99
Mount & Blade: Warband31 Mar 20101.99
Brotato23 Haz 20232.99
Supraland Six Inches Under14 Oca 20223.01
POSTAL 22 Kas 20120.57
Shadow Tactics: Blades of the Shogun6 Ara 20161.99
Downwell15 Eki 20151.99
Cat Quest II24 Eyl 20192.63
Nightmare of Decay3 May 20224.99

Bütçe Dostu Eğlence: 5 Dolar Altındaki En İyi 20 Steam Aksiyon Oyunu

İlginizi Çekebilir: En İyi Ücretsiz PS5 Oyunları

Vampire Survivors

Sürekli gelen düşman dalgalarını otomatik saldırılarla alt ederek karakterinizi güçlendirdiğiniz, roguelike elementler içeren bir hayatta kalma oyunu olan Vampire Survivors, basit kontrolleri ve pixel art grafikleriyle dikkat çekerken, oyunculara kendi stratejilerini oluşturma özgürlüğü sunuyor. Her oyun seansında, rastgele gelişen yetenek ağacı sayesinde farklı deneyimler yaşama şansını yakalabilirsiniz. Saatler süren eğlenceli ve dinamik oynanışıyla, oyuncuları ekrana kilitleyen bir yapıya sahip. Ekipman ve yetenek kombinasyonlarıyla benzersiz oyun stilleri geliştirmek mümkün oluyor.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 1
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

ARMORED HEAD

Birinci şahıs nişancı oyunu ARMORED HEAD'de. kapalı bir arenada sürekli saldıran düşman dalgalarına karşı mücadele ediyoruz. Minimalist ama etkileyici grafikleri ve hızlı tempolu oynanışı ile dikkat çeken yapım, farklı silah seçenekleri ve yükseltmeler arasından seçim yaparak düşmanları alt etmeliyiz. Elbette ki ker yeni dalga, daha zorlu düşmanlar ve çeşitli zorluklar sunuyor. Oyun, refleksleriniz ve taktiksel düşünme becerilerinizi sınayan, sürükleyici bir deneyim vaat eden ARMORED HEAD, basit oyun mekaniğine rağmen, sürekli değişen ve meydan okuyan bir atmosfer sunuyor.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 2
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Mount & Blade: Warband

Orta çağda geçen, açık dünya temelli bir rol yapma ve strateji oyunu Mount & Blade: Warband, kendi krallığınızı kurup, genişletmeniz üzerine kurgulanmış bir yapım. Savaşlar, diplomasi ve ticaret üzerine kurulu bu oyunda, ordunuzu toplayıp kaleleri fethetmeniz gerekli. Gerçekçi savaş mekanikleri ve detaylı karakter gelişimi ile dikkat çeken Warband, geniş bir özgürlük sunuyor. Siyasi ittifaklar kurmak, düşmanlarla savaşmak ve kendi hikayelerini yaratmak elinizde. Çeşitli fraksiyonlar arasında dengeyi sağlamak ve güçlü bir lider olarak ortaya çıkmak oyuncuların temel amacı.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 3
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Brotato

Hızlı tempolu roguelite hayatta kalma oyunu Brotato'da, uzayda mahsur kalmış bir patatesi kontrol ediyoruz. Gemimiz bozulup da düştüğümüz gezengende sürekli saldıran düşman sürülerine karşı mücadele ederken, gezegen hapishanesinden çıkmak için savaşan bir grup tutsağın peşinden gidiyoruz. El çizimi hazırlanan grafikleri ile diğer oyunlardan farklı görünüyor.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 4
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Supraland Six Inches Under

Keşif ve bulmaca çözme odaklı bir macera oyunu. Bir oyuncak figürünü kontrol ederek mikro dünyada yolculuk ediyoruz. Zekice tasarlanmış bulmacalar ve gizli geçitlerle dolu Supraland Six Inches Under, birçok oyunun da birleşimi niteliğini taşıyor. Çevrenizle etkileşime girip, nesneleri kullanarak yeni yetenekler ediniyoruz. Elde ettiğimiz her yetenek, bir sonraki bulmacanın çözümünde yardımcınız olacaktır. Aynı zamanda aksiyon yönü de güçlü olan yapımda, ilerleyebilmek için çeşitli yaratıklarla da savaşmamız gerekli.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 5
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Postal 2

Açık dünya, kara mizah içeren birinci şahıs nişancı oyunu Postal 2'de, sıradan bir adamın günlük rutinlerini yerine getirirken karşılaştığı absürt ve şiddet içeren durumları içeriyor. Oyunda karakteriniz etik dışı seçimler ve alışveriş  yapabilirsiniz. Ayrıca günlük işleri yaparken, çılgınca durumlar ve beklenmedik karşılaşmalarla yüzleşiyoruz. Grafikler ve oynanış, eski tarzı yansıtıyor ama kara mizah ve eleştirel ton, oyunu günümüzde de ilgi çekici olması için bir sebep. Postal 2, toplumsal normları ve video oyunlarının şiddetini sorgulayan, sıra dışı ve tartışmalı bir deneyim sunuyor.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 6
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Shadow Tactics: Blades of the Shogun

Edo dönemi Japonya'sında geçen taktiksel bir gizlilik yapımı. Oyuncular, her biri benzersiz yeteneklere ve özel eşyalara sahip beş farklı karakteri kontrol ediyor. Görevler, düşmanları sessizce etkisiz hale getirmek, stratejik planlamak ve gizlice ilerlemek üzerine kurulu. Zekice tasarlanmış seviyeleri ve karmaşık bulmacaları ile dikkat çeken Shadow Tactics: Blades of the Shogun'da karakterler arasında geçiş yaparak, her birinin özel yeteneklerini kullanmak, başarıya ulaşmanın anahtarı. Shadow Tactics, oyunculara zorlu düşmanları alt etmek için yaratıcılık ve sabır gerektiren, detaylı ve sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 7
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Downwell

Downwell, bir karakterin derin bir kuyuya doğru yolculuğunu konu alan, hızlı tempolu bir aksiyon oyunudur. Oyuncular, yerçekimine meydan okuyarak, kuyunun derinliklerine doğru zıplıyor ve düşüyorlar. Oyun, retro piksel sanat tarzı ve basit kontrol mekanizması ile dikkat çekiyor. Karakterin ayakkabılarından ateş ederek düşmanları yok ediyor ve engelleri aşıyorsunuz. Yolculuk sırasında toplanan mücevherlerle yeni yetenekler ve eşyalar satın alınıyor. Her seviye, değişen düşman türleri ve zorluklar sunuyor, bu da her oynanışta farklı bir deneyim yaşamanızı sağlıyor. Downwell, basit ama derin oynanışıyla sürükleyici bir deneyim sunuyor.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 9
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Cat Quest II

İki oyunculu bir aksiyon-RPG oyunu Cat Quest II, kedi ve köpek krallıklarının kaderini şekillendiren bir macera. Harita üzerinde serbestçe dolaşılabildiğiniz açık dünya oyununda, düşmanlarınızla savaşırken, büyüler kullanıyor ve gizemli mağaraları keşfedeceksiniz. Oyun, renkli ve sevimli grafikleri, eğlenceli hikâyesi ve akıcı savaş mekanikleri ile dikkat çekiyor ve iki oyuncu aynı anda oynayabiliyor, bu da oyunu arkadaşlarla oynamak için ideal kılıyor. Cat Quest II, hem çocuklar hem de yetişkinler için uygun, eğlenceli ve macera dolu bir yapım.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 8
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Nightmare of Decay

Nightmare of Decay, korku ve hayatta kalma unsurlarını birleştiren birinci şahıs nişancı oyununda, karanlık ve tehditkar bir malikanede uyanıyor ve çevrelerindeki gizemleri çözmeye çalışıyoruz. Gerilim dolu atmosferi, ürkütücü düşmanları ve sınırlı kaynakları ile dikkat çeken yapımda, malikanenin karanlık koridorlarında ilerlerken, çeşitli silahlar ve nesneleri kullanarak hayatta kalmanız gerekli. Bulmacaları çözüp sırları ortaya çıkararak hikayeyi ilerletiyoruz. Nightmare of Decay, oyunculara sürekli bir tehdit hissi veren, sürükleyici ve korkutucu bir deneyim sunuyor.

Steam Linki

5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu - 10
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu

Yorumlar 4
MK Okuru
MK Okuru 22.04.2024 21:42
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.12.2023 14:54
Vay be bunuda mı görecektik steam kullanmıyoruz artık malesef.. İnşallah 0 satış yaparda türkiyeden TL Günlerine geri döneriz
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.12.2023 14:27
ahaberin "et zaten çok faydalı değil, zararları bunlar" şeklinde haber yapmasına benziyor. Oyun alamıyorsunuz bari çöpleri alın haberi olmuş maalesef. İndirimde eskimiş 3-5-10 senelik ama daha sağlam yapımlara bakıp alın bunlara 5-10 dolar vereceğinize..
Kalan Karakter: 300 Gönder
omrkcmn
omrkcmn 18.12.2023 11:48
Ülkeye bak ya şaka gibi. Steam bile Doğubank Yazıcıoğluna döndü. Dolarizasyon....
Kalan Karakter: 300 Gönder
MK Okuru
MK Okuru 18.12.2023 08:15
Yazık ülkece düşürüldüğümüz hallere
Kalan Karakter: 300 Gönder
5 Dolar Altındaki En İyi 10 Steam Aksiyon Oyunu
İlginizi Çekebilir