Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
e-Spor

Merlin'in Kazanı > e-Spor > eSpor

Wing Gaming, Guiness Rekorlar Kitabı'na girdi

İlk defa bir espor takımı rekorlar kitabına adını yazdırdı

Onur Güner - 28.10.2016 21:43
Onur Güner - 28.10.2016 21:43
The International 2016 DotA2 turnuvasında gösterdiği büyük başarı ile şampiyonluğa ulaşan Çin ekibi Wing Gaming toplam olarak 9 milyon dolardan fazla ödül kazanmış ve adını espor tarihine altın harflerle yazdırmıştı. Espor tarihindeki bir turnuvada en büyük ödülü kazanan ekibin bu başarısı ise Guiness Rekorlar Kitabı tarafından da tescillendi. Zira ünlü espor editörü olan Wykrhm Reddy'nin resmi Twitter hesabından yaptığı açıklamada Wing Gaming, ''Bir elektronik spor turnuvasında en büyük ödülü kazanan ekip'' sıfatıyla resmi olarak ismini rekorlar kitabına yazdırmış. The International 2016 DotA2 şampiyonasında biz espor severlere güzel zamanlar geçirten ekip, büyük finale geldiğinde ise Digital Chaos ile karşılaşmış ve birbirinden mükemmel sahnelerin yaşandığı maçlarda 3-1 Wing Gaming galip gelmeyi başarmıştı.Böylelikle şampiyonluğa erişen ekip büyük ödülün sahibi olmuştu. Ayrıca bu şampiyonın büyük ödül havuzu ise tam 20,5 milyon dolardan fazlaydı. Böylesi büyük ödüllerin dağıtıldığı DotA2 turnuvasının şampiyon ekibinin aslında rekorlar kitabına girmesi pek şaşırtıcı bir şey değil. Çünkü bu kadar önemli rakamlar kolay kolay kazanılmıyor. Bakalım The International 2017 DotA2 turnuvasının ödül havuzu ve kazanan ekibin kazancı ne kadar olacak ve rekoru devir alabilecek mi bekleyip göreceğiz.
yorumlar (3)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 29.10.2016 13:52 (0)
Turnuva berbattı kimse izlemeye gelmedi herkes saçma sapan oynadı.Geçen yıl böylemiydi maçlar çok heycanlı oynanadı falan.Dev Takımlar aralarında kapışırken böyle daha yeni kurulmuş takımlar aradan sıyrılıp kupayı aldı turnuva sistemi değiştirilmeli


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.