Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
sinema

Merlin'in Kazanı > Sinema > The Matrix

The Matrix serisi yeniden çekiliyor!

Başrol oyuncusuna çok şaşıracaksınız...

Ersin Kılıç - 15.03.2017 10:20
Ersin Kılıç - 15.03.2017 11:19
The Matrix filmini ilk izlediğim zamanı hatırlıyorum da o an yaşadığım karmaşa ve hayranlığı kelimeler ile tarif etmem çok zor. İşte çoğu sinema sever için bu denli derin duygular uyandıran ve sinematik açıdan da çığır açan filmlerden biri olarak gösterilen The Matrix serisinin devamı uzun süredir konuşuluyordu. Watchowski Kardeşler'in yeni bir üçleme üzerinde çalıştığına dair daha önce gelen dedikodular ile karşılaşmıştık. Bugün ise The Matrix kanadından oldukça şaşırtıcı bir haber geldi.

Bu konuda en sağlam kaynaklardan biri olan The Holywood Reporter'ın haberine göre Warner Bros firması The Matrix filmini yeniden çekmeye hazırlanıyor. Üstelik aynı raporda başrol oyuncusunun Fantastik Dörtlü ve Creed gibi filmlerde karşımıza çıkan Michael B.Jordan olabileceği de belirtilmiş. Henüz Jordan ile görüşüldüğü ama karakterin en önemli rollerden birine soyunacağı rapor edilmiş.Orjinal üçlemenin yazar ve yönetmeni olan Wachowski Kardeşler'in bu yeni projeye dahil olmadığı da gelen haberler arasında. Yönetmen tarafı için hiçbir detay bulunmazken yeni filmin yazarlığını ise daha önce X-Men: The Last Stand, The Avengers ve Elektra gibi filmlerin senaryosunu üstlenen Zak Penn'in yapacağı belirtilmiş. Wachowski'ler projede yer almasa da Warner Bros.'un dahil olmaları yönündeki çabaları da devam ediyormuş.

Açıkçası yeni Matrix filmi heyecanlandırsa da gelen bilgiler pek iç açıcı değil. Gerek senaryo tarafında gerekse de başrol oyuncusu tarafında serinin büyük bir hayranı olarak pek içime sinmediğini söylemeliyim. Michael B.Jordan'ı önemli bir rolde izlemek sorun değil ama Neo'nun yerine, ya da benzer bir rol ile izlemek pek iç açıcı olmayacaktır. Cinsiyet ya da ırkgibi konularda hiçbir kötü düşüncem yok, olamaz ama Holywood'un ısrarla sürdürdüğü ve adeta günah çıkartmaya çalıştığı siyahi başrol dayatmasını da hala benimseyebilmiş değilim. Aynı şeyi ıdris Elba'yı çok sevsem de Kara Kule filmindeki Roland rolü için de söylemiştim.
yorumlar (87)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 21.03.2017 12:22 (0)
Bari şu güzelim seriye dokunmayın. Para uğruna yine filmin içine edecekler.
Seviye: 1
Hickey, 20.03.2017 22:20 (0)
Bence eskiyi bırakıp yeni şeyler denenmesi fena olmaz bence.
Sizce ne yapmalı?

Mavi hapı alıp eski seriyle mi yetinmeli, yoksa kırmızı hapı alıp heyecanla yeniden çekilecek Matrix' leri mi beklemeli?

Seviye: 3
taylanz, 16.03.2017 17:10 (0)
Bir bunun suyunu çıkarmaya çalışmamışlardı. Gerçi ilk filmden sonraki tüm Matrix'ler çöp bence ya neyse.

Gelelim başlığı saran tartışmaya.

Basılı ya da dijital bir yayında imla hatalarını önemseyen insanları küçümsemek nedir abi? Ciddi ciddi soruyorum, dijital bir platformun basit imla kurallarına uymasının istemek de ne gibi bir sorun görüyorsunuz?

Hayır sizi cehaletle, kalitesiz insan olmakla suçlamayacağım. Muhtemelen cahil ya da kalitesiz değilsiniz. Ama neyin kafası bu?

Evet yorum yazarken bizler çok da özenmeyebiliriz. Ama internet arşivine gerçek kimlikleriyle yayın hazırlayan bir insanın en azından bazı şeylere dikkat etmesi gerekmez mi?
Seviye: 1
GamerMaster, 16.03.2017 22:06 (0)
2000 liler sinemada matrix izleyecek okula gidince "geçen 5 kişi sinemaya gittik bi filme girdik tam avengers çakması olmuş sivil hayattan insanlar her türlü kahraman özelliğine sahip kimi uçuyo,kimi kurşunlardan kaçıyo,bazısı duvarda yürüyor kafam karman çorman oldu verdiğimiz paraya yazık Zaman kaybı diyecek"olmaz öyle şey o yüzden al şu 5 lirayı konuyu kapat Wachowski..
MK Okuru, 15.03.2017 10:40 (+1)
Wachowski Brothers. Watchowski değil.
Zak Penn. Soyadı küçük harfle yazılmaz.
ırkgibi?
Holywood?
ıdris Elba?

Yazılarınızı yayınlamadan önce ayıracağınız 2 dakika tüm bu hataları giderecektir.


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.