Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Star Citizen

Star Citizen, Vulkan desteği ile birlikte geliyor

Optimizasyon konusunda umutlarımız yeşerdi

Furkan Sakoğlu - 20.03.2017 09:40
Furkan Sakoğlu - 20.03.2017 10:39
Kickstarter üzerinden başlatılan kampanya ile birlikte yüzlerce milyonlarca dolar bağış toplayan Star Citizen, uzun mu uzun yıllardır geliştirilmeye devam ediyor. Şuan için hala daha Alfa aşamasında olan yapım, 3.0 ile birlikte gezegenlere inişe izin verecek. Amazon'un Lumberyard motorundan güç alan  yapım, grafikleri ile de günümüzün en iddialı yapımlarından biri.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.Bugün ise Cloud Imperium geliştiricilerinden Alistair Brown, yaptığı açıklamada Star Citizen'ın çıkışı ile birlikte DirectX 12 yerine Vulkan API'si ile birlikte geleceğini ve DirectX 11 desteğinin ise zaman içerisinde düşeceğini belirtti. Vulkan API'si ise, optimizasyon yeteneklerini ve performans iddiasını Doom'da başarıyla kanıtlamıştı. Star Citizen gibi devasa bir evrenin bulunduğu bir oyunda, Vulkan kullanılması ise bizleri sevindiren bir gelişme oldu.
yorumlar (14)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 21.03.2017 10:21 (0)
Vulkanda köprüsüz çift gpu kullanılsa oldukça mrmnun olacağım haber. Umarım yakında bu özellikte vulkana eklenir, ki hali hazırda olmadıgi konusunda tam emin değilim.
MK Okuru, 20.03.2017 12:08 (0)
dx12 yalan oldu dx 12 nin vadettiği herşeyi vulkan daha fazla veriyor çok çekirdekli işlemciyi tamamen kullanıyor bence bütün oyunlar vulkan ila geliştirilmeli ama herşeye el atınca yok ettiği gibi microsoft bu marketide batırdı umarım google uzun zamandır beklediğimiz microsofta rakip bir os yapar

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.