Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > Nokia

Nokia 8'in özellikleri ortaya çıktı

Nokia gümbür gümbür geri geliyor

Furkan Sakoğlu - 12.01.2017 16:42
Furkan Sakoğlu - 12.01.2017 16:41
Çok değil bundan bir on yıl kadar önce prestij ve kalite ile eş anlamlı olan Nokia markası, iPhone ve Android akıllı cihazlara kendi işlemtim sistemi olan Symbian ile karşılık vermek istemiş, ancak özellikle Android kullanan markaların hızla çoğalması ve onlarca markanın tek bir işletim sistemine yönelmesi ile geri planda kalmıştı. Daha sonraları Microsoft'un işletim sistemi Windows Phone tarafına yanaşan Nokia buradan da beklediğini alamamış, ve Microsoft tarafından satın alınmıştı.Ancak Microsoft satın alımının lisans sürelerinin dolması ile tekrar akıllı telefon piyasasına giriş yapmaya hazırlanan Nokia'nın amiral gemisi modeli olacak olan Nokia 8, bugün ortaya çıkan teknik özelliklere bakılırsa diğer firmaların amiral gemilerine soğuk ter döktürecek. Nokia 8 için kullanılacak olan Qualcomm'un yeni amiral gemisi işlemcisi Snapdragon 835, Nokia 8'in gereken kas gücü ihtiyacını fazlasıyla karşılayacak. Ekran tarafında 5.7 inç'lik Quad HD çözünürlüklü Super AMOLED panel kullanacak olan Nokia 8, 24 megapiksel çözünürlüklü ve OIS ve Super EIS gibi güçlü bir kamera ile gelecek. Şuan için fiyat ve çıkış tarihi gibi bilgiler kesinlik kazanmasa da, Nokia 8'in piyasadaki amiral gemisi modeller ile benzer bir fiyatlandırma politikası izleyeceğini tahmin etmek güç değil. Ayrıca ülkemizdeki dolar kurunun uçuşunu da göz önüne alırsak, fiyatların 3000-4000 TL arasında olabileceğini düşünmek abes kaçmaz.


yorumlar (38)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 5
ultrAslan, 12.01.2017 19:10 (0)
Bu kadar üst seviye rekabetin olduğu yerde nokia hiç bir şey değildir. Kabul edelim devri geçti ve işi çok zor. Artık çok uygun fiyatlı ama güçlü çinli markalar var. Premium seviyesi içinde güzel seçenekler var. Yani bu makine belli ki premium seviyesinde rekabet edecek o yüzden silinir gider bu alet bunu öngörmek çok basit.
Seviye: 5
warehouseman, 12.01.2017 16:52 (-2)
Pazara bu şekilde girmesi hiç mantıklı değil,en azından orta seviyede bi cihaz ve uygun bi fiyat politikası izlemeli bence.Bizim deyişimizle önce ayağımız alışsın,gerisi gelir.
MK Okuru, 16.01.2017 00:51 (0)
işi zor bunların
3-5 yıla ne motorola kalır ne nokia,
onların müşterileri hepsi yıldız gibi kaydı.
geri dönüşleri zor,
anca f/p ürünü çıkartırsalar şansrı olur.
gm bile şimdi bunlardan çok satıyor.
MK Okuru, 19.01.2017 21:25 (0)
ben hep iphone aldığım için beni ilgilendirmeyen telefon , ayrıca bu fiyatlarla gelirse rakipler yanında koca bir çöp
MK Okuru, 12.01.2017 23:26 (0)
Piyasaya girme telaşıyla yine büyük bir yanlışa imza atmak üzere Nokia! Nokia'nın mantığı "sağlam bir şekilde geri dönelim" fakat çok yanlış bir strateji izliyorlar! Nokia'nın marka da imaj sorunu yok ki, cihaz da imaj sorunu var. Bu yüzden pahalı bir cihaz kendi ayağına sıkmak demek olacak!
MK Okuru, 16.01.2017 00:16 (0)

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.