Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > Microsoft

Microsoft, Windows 10 reklamlarını abarttığını itiraf etti

Daha mı etmesin?

Onur Güner - 28.12.2016 20:09
Onur Güner - 28.12.2016 20:08
Bildiğiniz gibi Windows 10 ilk çıktığında Microsoft kullanıcıları adeta boğmuş, Windows 10'a geçmeleri için bilgisayarlarına durmadan iletiler göndermişti. Hatırlarsanız tam oyunun ortasında masum bir şekilde sağ köşeden bir ileti çıkar ve Windows 10'u şimdi deneyin! benzeri mesaj gelirdi. Hatta şirket kullanıcılarını o kadar çok sıkmıştı ki şirkete tüketici haklarını ihlal ettiği gerekçesiyle tazminat davası açılmılş ve şirket tazminat ödemek zorunda bırakılmıştı. İşte bu olaydan sonra o bildirimler kaldırılmıştı ki Microsoft sonunda hatalı olduğunu kabul etti.Windows Weekly takımının gerçekleştirdiği röportajda şirketin pazarlamasından sorumlu kişi Chris Capossela yaptığı açıklamasında, ''Güvenlik gerekçesinden dolayı kullanıcılarımızın Windows 10'a geçmesinde ısrar ettiğimizi biliyoruz. Bu ısrarı eyleme döktüğümüzde dikkat etmemiz gereken bir sınır var ve ben şahsen bu sınırı geçmediğimizi düşünüyorum. Evet, bir zamanlar ekranda beliren uyarıdaki X işaretinin iletiyi iptal etmesi gerekiyordu ama X işaretinin pasif kaldığını fark ettik ve hemen düzelttik. Bu hatayı düzeltmemiz 2 haftamızı aldı ve bu süre zarfında kullanıcılarımıza biraz agresif görünmüş olabiliriz.'' ifadelerini kullandı. Yani şirket, kullanıcılara gelen ısrarlı iletilerin bir sorundan dolayı olduğunu kabul etti. Her ne kadar hatadan dolayı olsa da gerçekten bir zamanlar bizi canımızdan bezdirmişti.
yorumlar (9)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 3
Maxpayne53, 28.12.2016 23:25 (0)
Pazarlama Mekaniği kitabının, Reklam teknikleri konusunun beşinci sayfasının 3. paragraf başı derki;

Reklam ürünün velinimetidir. Bir ürün ne kadar çok reklam edilirse, bilinç altında o ürüne karşı bir ihtiyaç hissiyatı doğabilir. Reklam içeriğinde gerektiğinde, alıcıyı kandırmaya yönelik eylemler kullanılabilir. Kandırma eylemi önemli değildir. Çünkü özür dileme taktiği devreye sokularak, kandırma eyleminin yaptığı etkiler giderilebilir.
MK Okuru, 29.12.2016 04:11 (0)
Yaw ne olucakki xbox one konsolunuda sirf milleti kandirmak icin yok windows 10 xbox one da cok sey katacak yok direx 12 ile cok sey katti.ne oldu xbox cular alin size windows 10 bos x kutunuzda exculisive oyun bile kalmadi.hepsi pc de o zaman ne gerek var xbox one ve windows 10 a sony ps4 pro
MK Okuru, 28.12.2016 23:02 (0)
MK Okuru, 28.12.2016 22:52 (0)
Seviye: 1
oXelight, 28.12.2016 22:19 (+1)
Yani koca şirket bir x işaretini 2 hafta boyunca düzeltememiş. Vay canına sayın kullanıcılar.
MK Okuru, 28.12.2016 21:17 (0)
"X işaretinin pasif kaldığını fark ettik"

ve pek tabii ki biz de bunu yedik

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.