Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > Google

Google, 2017 yılının ilk çeyreğinde akıllı saatler üretmek için kolları sıvamaya hazır

Teknoloji dünyası, 2017 yılına hızlı bir giriş yapmaya hazırlanıyor

Ege ERKEK - 27.12.2016 10:59
Ege ERKEK - 27.12.2016 00:08
Akıllı saatler piyasası oldukça hızlı ve bir o kadar da rekabet içeren bir piyasa olmasına rağmen Google'ı durduramıyor. "Android Giyilebilir Ürünler Müdürü" Jeff Chang, yaptığı açıklamada Google'ın 2017 yılının ilk çeyreği için üretilecek olan ve iki "amiral gemisi" niteliğinde tasarlanan ürün projelerinde yer alacağını belirtti. Chang, üretilmesi planlanan yeni iki cihazın, "Android Wear 2.0" sistemiyle beraber gelecek olan yeni özelliklerle birlikte satışa sunulacağını da sözlerine ekledi.

Tasarımı süren bu iki akıllı saate gelecek olan yeni özellikler, sistemi destekleyici bir telefona ihtiyaç duymayan bağımsız uygulamaları barındıracak. Bunun yanı sıra 2017 model akıllı saatler, "Google Assistant" ve "Android Pay" platformları tarafından desteklenecek. Google tarafından desteklenen yeni saatler piyasaya sunulduğunda Android Wear 2.0 sistemi diğer Android tabanlı akıllı saatlere uyumlu olacak ancak daha eski cihazlarla "muhtelemen" uyumlu olmayacak. Jeff Chang, Android Pay oluşumunun, "temassız iletişim standardı" olarak bilinen NFC çipleri bulunan akıllı saatlere ihtiyaç duyduğunu belirterek bu oluşumun hem iPhone hem de Android platformlarında çalışması gerektiğinden söz etti.
Google, ortaklık yaptığı kişileri açıklamaya henüz hazır değil ancak geçmişte Android Wear cihazlarını piyasaya sunarak Android ile ortak çalışmalarda bulunmuştu. Chang, bu cihazlarla birlikte 2017'de daha fazla Android Wear 2.0 bazlı üretilecek olan akıllı saatler beklediğini ifade etti.Satış listelerinde en popüler marka olan Apple Watch'un satış rakamları, 2016 yılının üçüncü çeyreğinde piyasada diğer satışa sunulmuş olan ürünlerin satış rakamları ile birlikte düştü. Bu duruma rağmen Chang, iyimser bir açıklama ile sözlerini şöyle tamamladı: "Farklı tüketicileri ve tercihleri hedeflemek için donanım üreten ortaklarımızla birçok çeşitlilik sağlamış durumdayız. Bu bir "kısa koşu" değil bu bir "maraton". Bu piyasa, bizimle var olmak için burada".
yorumlar
MK Okuru
 
 
 

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.