Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
e-Spor

Merlin'in Kazanı > e-Spor > eSpor

FIFA, eSpor'a desteğini arttıracağını söyledi

Hadi hayırlısı

Onur Güner - 17.10.2016 18:35
Onur Güner - 17.10.2016 18:34
Kuşkusuz spor denilince dünya genelinde ve özellikle ülkemizde akla direkt olarak futbol, basketbol veya voleybol geliyordu. Ancak son zamanlarda dünyada büyük gelişme gösteren ve çok büyük bir pazar haline gelen oyun sektörü de görmezden gelinmiyor. Bazı kesimler esporu ciddi olarak bir spor dalı kabul etse de bazı kesimler aynı görüşte değiller. Zira ülkemizde de maalesef bilgisayar başında spor mu olur ne saçma bir şey o öyle terimlerini sıkça duyarız. Esporun gerçekten bir spor dalı olup olmadığını insanlar tartışa dursun, Uluslararası Futbol Federasyonu Birliği (FIFA) tarafından resmi internet sitesi üzerinden esporla ilgili bir açıklama yayınlandı.Geçtiğimiz günlerde büyük oy farkıyla FIFA'nın başkanlığına seçilen Gianni Infantino'nun kendi sözlerinden oluşan açıklamanın özeti olarak, Futbol Birliğinin espora olan desteğini daha da ileriye taşıyacağını ve FIFA bünyesinde özel bir ekip kurulup espor endüstrisinin hızla gelişen trendlerine nasıl ayak uydurulur araştırması yapacağı söylenmiş. Ayrıca söylenene göre bu ekip, ülkelerde espor federasyonları kurulması için de altyapı çalışmaları yapacak ve uygun zeminin oluşturulması yönünde çalışmalar yapacakmış. Sadece geçtiğimiz sene dünya genelinde oyun sektörünün 1 milyar dolardan fazla gelir elde ettiğini söyleyen açıklamada, ''FIFA oyununun ve futbol simülasyon oyunlarının pazardaki etkinliğini arttırmak istiyoruz. Ayrıca FIFA Interactive World Cup organizasyonunun da daha çok kişiye nasıl ulaştırabiliriz, daha çok nasıl kazandırırız arayışı içindeyiz.'' ifadeleri kullanıldı. Bakalım FIFA'nın bu resmi açıklaması espor sektöründe nasıl yankı bulacak bekleyip göreceğiz.
yorumlar (3)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 18.10.2016 18:42 (0)
Bir kurumda hırsızlık varsa , büyük küçük konumda , kurumun kadrolarında önemli pozisyonlarda çalışan kim varsa kovucaksın . Başkan çalmış genel sekreterin haberi yok . Büyük büyük götürür küçük küçük götürür .


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.