Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
blog

Merlin'in Kazanı > Blog > Doom 5

Doom 5 2020'de mi? - Blog

Teoriler, teoriler...

Mahmut Saral - 17.03.2017 11:59
Mahmut Saral - 17.03.2017 12:59
Uzun ve sancılı bir sürecin ardından oyun severlerle buluşan Doom (eski adıyla Doom 4), milyonlarca oyuncuyu mutlu etmeyi başardı. Her platformda 1080p 60FPS değerde çalışma performansı sunan ve gerek hızlı oynanış yapısı, gerekse de müzikleriyle birçok rakibinden ayrılmayı başaran oyun, muhtemelen serinin son oyunu olmayacak.

Henüz id Software ve Bethesda'dan resmi bir açıklama gelmese de, VGChartz verilerine göre yeni Doom'un yaklaşık 5 milyon satıldığı tahmin ediliyor. 18+ ve ilk duyurulduğunda bazı çevrelerce "çok şiddetli" diye eleştiri alan bir oyunun bu kadar satılması da ciddi bir başarı aslında.

Düşünsenize, Bethesda'nın yöneticilerinden Pete Hines bile yeni Doom için, "Eski tipte oynanışı yeni nesil teknolojilerle birleştirerek günümüze taşıdık. Ana karakter konuşmuyor ve ön planda bir hikaye yok. Bu, ters tepki de görebilirdi, ama öyle olmadı ve sevildi. Hatta öyle sevildi ki, özellikle single player'a gösterilen ilginin boyutu bizler için sürpriz oldu" gibisinden bir açıklama yapmıştı.

Birçok kuruluş tarafından yılın FPS oyunu, hatta "Yılın Oyunu" ödülünü alan Doom için bir devam oyunu sürpriz olmaz. Her ne kadar ilk öncelik "oynanış" olsa da Doom, arka planda güzel hikaye detaylarına sahip. Kısa süre önce yapımcılar da "Umarız yeni Doom'u oyuncular sever ve bir sonrakini oynamak için heyecan duyarlar" açıklamasında bulunmuştu. Oyunun finalini de göz önüne alırsak, devam oyunu gelecektir.

Bir de ufak örnek vermek istiyorum. Daha doğrusu kendi düşüncemi paylaşmak istiyorum. Aşağıda gördüğünüz görseli yeni Doom'da, Advanced Research Complex bölümünden aldım. İlk bakışta belki bir şey ifade etmiyor olabilir, ama biraz dikkat edilirse güzel detaylar sunuyor.D193 yani: Doom 1 ve1993 (çıkış tarihi)
D294 yani: Doom 2 ve1994
D304 yani: Doom 3 ve 2004
D416 yani: Doom 4 (2016) ve 2016
D500 yani: Doom 5 ve henüz duyurulmadı... Belki 2 "0" 2 "0".

Kısacası bana göre, şimdiye kadar çıkan tüm "ana" Doom oyunlarını ve çıkış yılları sıralanmış ve Doom 5'in de  yolda olduğu belirtilmiş. Henüz resmi duyuru olmadığı için de "Status" başlığı altında "Unknown", yani "Bilinmiyor" yazılmış.

Siz ne dersiniz? Ben şimdiden heyecanlanmaya başladım bile.
yorumlar (12)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 13.05.2017 23:10 (0)
FPS favori tarzım olmasına rağmen bu oyun beni sıktı ve yarım bıraktım. Grafik ve oynanış olarak hiç bir sorunu olmayan oyun konusuzluğu yüzünden sıkıcı bir hal alıyor oynadıkça
Seviye: 5
insidethefire, 17.03.2017 13:07 (0)
2020 ne yakın bir tarih ne uzak bir tarih, çıkma olasılığı yüksek ihtimal, süper detay yakalamışsın yalnız B) tabi o zamana kadar yeni bi oyun motoru geleceği kesin bence. Bu arada sadece demoyu oynayabildim, o da ps4'te. Fps oyunlarına biraz sıcak bakmıyordum joystick ile pek verimli olmaz diye ama adamlar resmen yapmışlar, böyle akıcı bir oynanış ve nişan alma beklemiyordum. Bu hafta indirime girmiş ps store'da. sana sormak da garip olacak ama kesinlikle almalısın diyosan alıcam sayın saral :)
MK Okuru, 19.03.2017 11:40 (0)
Valla abi ben kendimi hakiki doom sever olarak görürdüm seni gördükten sonra dedimki "Ben Hiç Bişeyim"
MK Okuru, 18.03.2017 11:22 (0)
MK Okuru, 17.03.2017 16:40 (0)
Daha çok içerik daha çok bos daha fazla silah daha fazla kan vahşet dehşet 2. Bi oyun iyi gider aslinda


Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.