Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Grand Theft Auto V

Canı sıkılan medya yine GTA'ya sardı

Zaten dünyadaki tüm dertler bitti, bir GTA kaldı

Hürcan Köse - 17.02.2017 11:50
Hürcan Köse - 17.02.2017 11:49
Gazete, dergi, televizyon ve benzeri gibi geleneksel medya kanallarının oyun dünyası ile gereksiz bir biçimde kanlı-bıçaklı olduğu zaten yıllardır bildiğimiz ve aşina olduğumuz bir konudur diye düşünüyorum. Artık yeterli bilgiye sahip olmadıklarından mıdır, araştırmadan, sansasyonel haber yapma çabasından mıdır bilinmez ancak geleneksel medyanın oyunlar hakkında bir hayli yanlış ön yargılara ve bilgi eksikliğine sahip olduğu tartışılmaz bir gerçek diyebiliriz.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Medyanın oyunlar açısından ön yargılı oluşunun son örneği Avusturalya asıllı bir kanal olan Kanal 7'den geliyor. Grand Theft Auto V'in sahip olduğu ekstrem şiddet ve suç öğeleri sebebiyle medyanın asılsız okları için bir hedef tahtası haline gelmesine zaten alışıktık ancak oyunun çıkışı üzerinden yıllar geçmesine rağmen hala böyle komik haberlere konu oluşu bizi çok düşündürüyor. Bu kez problem ana oyunda da değil, oyuna ait olan bir modda. Polis olup suçluları yakalayabildiğiniz, dilerseniz kanunlara karşı gelip 'kirli polislik' yapabileceğiniz bu mod, habercilere göre polisleri yanlış tanıtıyor ve insanlara adaletsizliği öğretiyor(muş). Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Eğer az çok İngilizce bilginiz varsa zaten videoyu izleyince 'ya ne diyorsunuz oğlum başka işiniz mi yok, dünyada her problem bitti bir GTA mı kaldı' diyeceğinize eminim. Yeterince özetleyebildim diye düşünüyorum.Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.


yorumlar (32)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 3
Gunslinger, 18.02.2017 14:00 (0)
Olum bu ülkede kebabın yanında pilav getirdi, taksici kısa mesafeye gitmedi diye adam vuruyolar. Bu adamların hangisi okey dışında oyun oynuyo?
MK Okuru, 19.02.2017 11:14 (0)
avusturalya bütün dünya siyasetinden uzak ve sakin bir ülke. Herhangi bir terör örgütü yok savaş yaşanmıyor. Adamlar sevişmekten sıkıldığı için böyle işlere sarıyorlar. Bizde umarım böyle oluruz.
MK Okuru, 20.02.2017 07:04 (0)
ya abi, kendi sektörünüz oyun dünyası diye her oyun eleştirisi haberine aynı üslupla yaklaşacağınıza biraz düşünün. cidden oyunların faydalı olduğunu mu sanıyorsunuz birader. oynayan oynasın o ayrı. ömür törpüsü, gerçeklikten uzaklaştırıcı etkisi var. hele gta gibi oyunların. sanki bilmiyorsunuz..
MK Okuru, 19.02.2017 20:32 (0)
ya bunlar bilinçli bir canlının gelebileceği en aşağılık seviyedeler sevgi pıtırcıkları gavurların solcuları da hiç çekilmiyor arkadaş harbi scumlar yani biraz şiddlet olan şeyleri abarta abarta anlatmaya bayılırlar
MK Okuru, 19.02.2017 13:18 (0)
Son 40 yıldır oyunlar hayatımızda 40 yıl öncesi şiddet yokmuydu savaşlar yokmuydu
Seviye: 2
RemaG7, 17.02.2017 16:24 (+1)
Şiddet , adaletsizlik , kan gibi daha pek çok olumsuz şeyi görmek için Gta oynamaya gerek yok haberleri açıp izlemeniz yeterli olacaktır. Değerlerimize karşı ve insanlığa karşı bu kadar hassas olan sevgili medya nedense halkın beynini uyuşturan aptal dizilere ve izdivaç programlarına , birsürü kurgusal kavgaların olduğu ve küfürlerin havada uçuştuğu yarışma programlarına bir şey demiyor olması gerçekten ayrı bir ironi. Söylenecek daha çok şey var ama neyse...
MK Okuru, 19.02.2017 10:41 (0)
GTA 5'te de gereksiz bir suça teşvik aktivitesi yok değil. Küçük çocukları uzak tutmak gerek, zira özellikle ülkemizde kimsenin PEGI falan bildiği de taktığı da yok.

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.