Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

teknoloji

Merlin'in Kazanı > Teknoloji > İnternet

ABD'de yaşanan seçimlerde Rus hackerların izine rastlandı

Hoaydaa!

Onur Güner - 16.12.2016 20:11
Onur Güner - 16.12.2016 20:10
Hatırlarsanız Amerika'da başkanlık seçimlerinden önce internet tarihinin en büyük DDoS saldırısı gerçekleşmiş ve ülke milyonlarca dolar zarara girmişti. Birçok büyük şirkete saldıran hackerlar, bu saldırılarda akıllı ev eşyalarını bile kullanmışlardı. Bu saldırının boyutu o kadar büyüktü ki, her ne kadar hedef tahtasında Amerika olsa da bu saldırının yankıları ülkemizde dahil tüm global internet ağlarında hissedildi. Bu saldırıyı gerçekleştirenlerin Rus hackerlar olduğu söylense de kimse yakalanamamıştı ve çıkan söylentilere göre hackerlar başkanlık seçimlerinde de saldıracaklardı. Her ne kadar seçimlerin sorunsuz gerçekleşmiş ve Donald Trump seçilmiş gibi gözükse de, ortaya atılan yeni bir iddia ülkeyi karıştırdı.Zira ünlü siber güvenlik şirketi Recorded Future, yaptığı bir açıklamada, Amerika'da gerçekleşen başkanlık seçimlerinde Rus hackerların bazı izlerine rastlandığını söyledi. Şirket tarafından söylenene göre Rus hackerlar, Seçim Destek Komisyonu'nda bulunan bilgisayarların giriş bilgilerini ele geçirmiş ve 100'den fazla bu bilgileri açık arttırmayla satışa çıkarmışlar. Söylenene göre çalınan bu giriş bilgileri ile Seçim Destek Komisyonu'nun resmi sitesinde bazı bilgileri değiştirilebiliyormuş. Yani iddialara göre Donald Trump'ı başa getiren Rusya. Zaten yaşanan 1. Dünya Siber Savaşı'ndan dolayı iki ülkenin arası gergin iken, ortaya atılan bu iddia iyice ipleri koparacaktır. Ülkeyi ayağa kaldıran bu iddialardan sonra ise siber güvenlik uzmanları böyle bir şeyin olup olmadığını araştırmaya başladılar.
yorumlar (11)
MK Okuru
 
 
 
Seviye: 5
warehouseman, 17.12.2016 13:03 (0)
Hani ABD demokratik bi ülkeydi,seçimle başa gelen adamı alaşağı etmek için her türlü dalavereyi çeviriyorlar.Yılan kendi eğrisini bilmezmiş,deveye boynun eğri dermiş hesabı demokrasi dağıttığını iddia eden ülkeye bak.
MK Okuru, 18.12.2016 18:00 (0)
siyonistler sapıttı tabi trump reiz geçince başa. Arkandayız trump reiz kimse reisin sabrını test etmesin...
Seviye: 1
ideefixe, 18.12.2016 02:24 (0)
tabi tabi,seçim istedikleri gibi sonuçlanmadı ya kesin rastlanmıştır.hani oy kullandıkları makinalar internete bağlı değildi?nasıl hacklediler?demokrasisini yediim batısı
MK Okuru, 17.12.2016 07:48 (0)
Tabi tabi ABD de ezik bir ülke ya ruslar kolaylıkla seçim sonuçlarını etkiledi. Yalan haberler.
MK Okuru, 16.12.2016 23:23 (0)
türkiyede her seçimde oluyor bu olaylar milyonlarca insan sallamadı amerikalılar türklere benzemez ama

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.