Üye Girişi
Beni Hatırla
Üye ol! Şifremi unuttum!
  Haber   Oyun Galerileri   e-Spor   Teknoloji   Sinema/TV   Forum
 
   
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
   
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
 
Youtube içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
 
Google+ içeriği buraya gelecek, dertler bitecek.
▲ Reklamı Kapat ▲

haber

Merlin'in Kazanı > Haberler > Video Oyunları.

2016'da öne çıkan kadın karakterler

Bu sene kimler aklımıza kazındı?

Hürcan Köse - 27.12.2016 12:15
Hürcan Köse - 27.12.2016 12:14
2016 yılı belki birçok oyun açısından büyük hayal kırıklıkları yaşadığımız bir yıl olarak geçmiş olabilir ancak hiç tartışmasız bu yıl içerisinde hem oyunlarda, hem de genel olarak tüm kurgu sektörlerinde çok radikal değişikliklerle karşılaştığımız ortada. Özellikle son zamanlarda ortaya çıkan politik karmaşalar, cinsiyet eşitliği problemi, ırkçılık ve benzeri sosyal mesaj içerikli yapımlar gerçekten büyük ilgi görmeye ve övgü toplamaya başladı. Bunu Merlin'den çaldık. Hırsızız biz.

Video oyunları dünyasında kadın karakterlerin yeri hep ayrı olmuştur. En belirgin olarak Lara Croft ile oyun dünyasına yayılmaya başlayan kadın karakterler günümüze kadar çok sağlam adımlarla geldi ve artık fiziksel özelliklerinden ziyade davranışları ve sahip oldukları mental güç ile ön plana çıkmaya başladı. Bu galerimizde 2016 yılında bu özellikleri ile en fazla gözümüze çarpan ve kendinden söz ettiren kadın karakterleri göreceksiniz. Aynı galeriyi bir de erkekler için yapacağız elbette. Eğer sizin de eklemek istediğiniz kadın karakterler, veya bir sonraki erkekler galerisi için önerileriniz varsa yorumları yeşillendirmeyi unutmayın.


yorumlar (7)
MK Okuru
 
 
 
MK Okuru, 28.12.2016 10:36 (0)
Tomb raider da saçma arkadaş, bir kadının onca badireden kurtulup da ölüm makinesine dönüşmesi acayip saçma geliyor dünya üzerinde de buna benzer tam olarak olamazda kısmen de olsa yok
MK Okuru, 28.12.2016 10:51 (0)
siz ciddi misiniz la ciri yok onun yerine dlcdeki kadını koymuşunuz saçmalık yani ellie ve lara hariç.
Seviye: 3
Maxpayne53, 28.12.2016 07:46 (0)
Lara Croft. İçlerinde en çok ön plana çıkan karakter bence o.
Seviye: 2
Rangris01, 27.12.2016 23:50 (0)
MK Okuru, 27.12.2016 23:30 (0)
Lara en iyisi aralarında aslında tarzım değil ama en güzel ve seksi kadın oyun karakteri gerçekte de olsa tercih ederim kim etmezki bu yoklukta. Kadın karakter bence oyunu oyun yapan esas unsur

Merlin'in Kazanı, Radore'de barındırılmaktadır.


YASAL UYARI!: Sitemizde yayınlanan yorum yazıları veya makale/metinlerin tüm hakları Merlin'in Kazanı'na aittir. Kaynak gösterilse dahi hiçbir içerik önceden özel izin alınmadan kullanılamaz. Bu makale/metin veya yazılar sadece Merlin'in Kazanı tarafından sağlanan RSS verileri kullanılarak iletilebilir ve/veya bunlardan alıntı yapılabilir.